Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Je Kia Opirus len lacná a nepodarená kópia Mercedesu?

Kia Opirus 3.5 V6

Projekt volant.tv je predovšetkým o zaujímavých autách, bez ohľadu na rok výroby či nadobúdaciu cenu. Takže prečo sa dnes nepozrieť na exota? Ľudia sa radi pochvália prestížnymi značkami a luxusným tovarom, otázka ale je, či to urobia aj s automobilovým fejkom? Lebo vo svete automobilov na záujemcov čaká nastrojená Kia Opirus (alias Kia Amanti na trhu v USA). Priznám sa, bol som veľmi zvedavý na to (a skeptický), aké toto auto vlastne je, lebo na papieri sľubuje celkom dosť. Dokáže to splniť? Alebo naopak, je toto čistý prúser s nápisom Kia na zadnom kufri? Dozviete sa v tomto video blogu:

Recenzia a skúsenosti Kia Opirus

Dizajn. V prípade Kia Opirus jednoznačne polarizujúci prvok. A musím povedať, že v neprospech tohto auta, pretože zatiaľ v mojom okolí prevláda názor, že je škaredá. Taký mačkopes ktorý si požičal kopec detailov od značiek Mercedes, Jaguar či Lexus. Avšak to už nechám na každom aby si zvážil, či je toto vec cez ktorú sa nedokáže preniesť.

Interiér je naopak príjemné miesto, ak nerátame dva problémy – všadeprítomnú šeď a fejkové drevo. Ale čo sa týka výbavy, pohodlia, tak tu je Opirus doma. A musím vyzdvyhnúť najmä ticho na palube, to je ukážkové a nebojím sa povedať, že na úrovni prémiových áut. Treba to fakt skúsiť.

Ticho na palube je počas jazdy priam ukážkové. V tomto smere Kia Opirus prekvapila

Mnohých bude zaujímať aj spoľahlivosť. Tá by mala byť na veľmi slušnej úrovni, pretože majitelia hodnotia svoje Opirusky veľmi kladne, priemerne 4,5 bodu z 5 možných. A to je celkom slušný výsledok.

Dostupnosť náhradných dielov, pokiaľ sa jedná o bežný spotrebák je bezproblémová a ceny akceptovateľné (predné kotúče cca 70 EUR). Samozrejme nebavíme sa o oficiálnom predaji značky Kia. Po ňom ale budete musieť siahnuť, ak auto nabúrate a poškodíte plechový diel, napríklad kapotu, blatník, pretože v druhovýrobe sa tieto diely nerobia. Alebo vám ostane ešte napríklad šrotovisko.

Fotogaléria Kia Opirus

Technické údaje Kia Opirus 3,5 V6

Motor: 3.5 L Sigma V6 G6CU
Objem: 3497 ccm
Vŕtanie a zdvih: 93 x 85.8 mm
Kompresný pomer: –
Výkon: 203 k (149 kW) @ 5500 o/min
Krútiaci moment: 290 Nm @ 4800 o/min)
Prevodovka: 5 st. automat
Maximálna rýchlosť: 210 km/h
0-100 km/h: 9s
Kombinovaná spotreba: 10 l/100 km

Pokračovať v čítaní
3 komentáre

3 Comments

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní