Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Je Chrysler PT Cruiser omyl prírody?

Chrysler PT Cruiser

Priznajme si to – Chrysler PT Cruiser priniesol iný dizajn. Veľmi odlišný a odvážny. A práve to je hlavný dôvod, prečo tak polarizuje spoločnosť. A čo je zaujímavé, aj názory majiteľov sa zásadným spôsobom odlišujú. A to bola pre mňa výzva, na vlastnej koži si skúsiť tohto exota. I keď, úprimne, ak sa ho vyrobilo vyše 1 milión kusov, až o takú exotiku sa rozhodne nejedná. Takže, aký je výsledok? Dozviete sa vo videu!

Recenzia a skúsenosti Chrysler PT Cruiser

Toto auto sa odlišuje nie len dizajnom, ale aj samotnou konštrukciou či prevedením. Za volantom sa cítite ako v menšom SUV, najmä vďaka vyššiemu posedu, ktorý bude isto vyhovovať mnohým. Dovolím si povedať, že toto je omnoho pohodlnejší variant bežného osobáku. Najmä nasadanie a vysadanie spravia obrovský rozdiel vo vnímaní tohto auta.

Technicky sa jedná v zásade o to isté, čo dostanete v inom balení so značkou Chrysler, napríklad ako model Neon. S tým žial dostanete aj ultra lacné vypracovanie interiéru, alebo „bling bling“ prvky exteriéru, tak špecifické pre zámorské autá. Ak toto všetko prekusnete aj s tým špecifickým dizajnom, tak na druhej strane dostanete celkom zaujímavé auto.

Pri kúpe určite siahnite práve po tejto verzii – teda atmosférický 2,0 motor s manuálom. Je to celkom spoľahlivá a relatívne úsporná motorizácia, aj keď sa na druhú stranu budete môcť stretnúť s dvoma neduhmi PT Cruisera (platí pre všetky motorizácie):

  1. slabšia výdrž podvozku, ktorý na našich cestách nebude mať dlhú životnosť. To sa dá našťastie ľahko a dostupne riešiť kúpou nových prvkou podvozku.
  2. takmer náhodne sa vyskytujúce sa problémy s elektronikou. Mnoho majiteľov PíTíčka spomína práve toto, keď im prestali správne fungovať ovládače okien, centrálu a podobne.

Fotogaléria Chrysler PT Cruiser

Technické údaje Chrysler PT Cruiser 2.0

Motor: 2.0 ECC DOHC R4
Objem: 1996 ccm
Vŕtanie a zdvih: 87,5 mm x 83 mm
Kompresný pomer: 9,6:1
Výkon: 152 k (112 kW) @ 68500 o/min
Krútiaci moment: 180 Nm @ 4800 o/min
Prevodovka: 5 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 190 km/h
0-100 km/h: 11 s
Kombinovaná spotreba: 8 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní