Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Tu dostávajú staršie autá druhý život

Renovácia veteránov

Renovácia áut je nákladná vec, najmä ak ju chcete robiť poctivo. Chce to čas, trpezlivosť a talent. No a ak ste na opačne strane barikády, teda vy ste ten sponzor, tak to to chce jednoznačne dostatok financií. Je jasné od začiatku, že lacné to nie je, ale často krát sa stáva, a v dnešnom videu to uvidíte, že pôvodne „pekné a zachovalé“ auto je nakoniec totálny vrak, ktorý musí prejsť neplánovanou kompletnou rekonštrukciou. A vtedy sa to začína lámať – predať či pokračovať v projekte? Nechajte sa inšpirovať pár príbehmi priamo u špecialistov Retrohospital na strednom Slovensku.

Renovácia veteránov a youngtimerov nie je pre každého

Treba si uvedomiť jedno – kúpa veterána či youngtimera je vo väčšine prípadov mačka vo vreci. Najmä ak predošlí majiteľ už spravil „kompletnú“ rekonštrukciu. Počas krátkej prehliadky totiž nemáte šancu zistiť, ako poctivo a hlboko šiel. A často sa reálne stáva, že auto je spravené „na oko“ len kvôli predaju. Presne ako dve z predstavených áut v tomto videu: Volkswagen T1 (alias Volkswagen Type 2) a Alfa Romeo Montreal.

Práve preto je dôležité tieto dnes už veľmi drahé autá pred kúpou dôkladne skontrolovať. To z niekoľkých dôvodov, ale najmä z toho, že veľa dielov sa už nedá kúpiť. A tak sa veľa z nich musí doslova na kolene vyrábať od nuly. A presne toto vám dokáže vysnený projekt veľmi predražiť ale aj predĺžit. Čiže sa miesto vozenia budete chodiť pozerať do garáže na nepojazdný vrak. Preto pozor a nič nekupovať naslepo!

Fotogaléria veteránov a youngtimerov

Populárne

Zdieľaní