Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Takto znie V12 v podaní Jaguar XJ-SC

Jaguar XJ-SC V12

Spolu s majiteľom tejto Britskej klasiky XJ-SC sme doslova nadšení reakciami na prvé video Milanov Jaguar XJ-SC V12 Arden. A áno, toho zvuku auta tam bolo poskromne, takže prečo to nenapraviť? Zobrali sme teda tento Jaguar na Pezinskú babu a natočili pre vás ešte menší bonus k prvému zoznamovaciemu videu. Snažil som sa nerozprávať, ako to mám vo zvyku, aby ste si mohli vychutnať ako znie klasických 12 valcov v jednom rytme. Nečakajte výbušnosť a hlad po otáčkach ako Pagani Zonda, to nie, ale skôr krásny a elegantný V12 bublot. Príjemné pozeranie!
PS: počas celého natáčania sme dodržiavali pravidlá cestnej premávky, aj keď to na tejto ceste láka poriadne zošliapnuť až na podlahu. Buďte ohľaduplní k druhým účastníkom cestnej premávky, dodržujte jej pravidlá.

Inštalácia kamier na Jaguar XJ-SC

Nebolo to jednoduché – auto ma minimálny počet plôch, na ktoré sa dajú umiestniť kamery. Ak sa pýtaťe prečo nie na karosériu, tak odpoveď je jednoduchá – tá je extrémne hladká a zároveň klzká kvôli nanesenému vosku. Takže riziko odpadnutia držiaka s drahou kamerou je príliš vysoké. Takže bolo treba využiť miesta ako čelné okno, chrómové lišty na nárazníkoch čo zadný kufor.

Ďalší rébus bol umiestniť mikrofón tak, aby zachytával len tie správne zvuky ale nie napríklad šum vetra či náporového vzduchu. K tomu slúži protiveterná clona, teda „dead cat“ alebo „windscreen“, ktorý zabezpečí, že mikrofón takmer vôbec nereaguje na obtekajúci vzduch okolo auta a tým pádom zachytáva len zvuky zo smeru, kam je namierený. Myslím že sa podarilo, aj keď som si celý čas nebol istý, aký bude výsledok.

Fotogaléria Jaguar XJ-SC

Technické údaje Jaguar XJ-SC V12

Motor: Jaguar HE V12
Objem: 5344 ccm
Vŕtanie a zdvih: 90 mm x 70 mm
Kompresný pomer: 10.5:1
Výkon: 299 k (220 kW) @ 6000 o/min
Krútiaci moment: 400 Nm @ 4000 o/min
Prevodovka: 3 stupňový automat
Maximálna rýchlosť: 220 km/h
0-100 km/h: 7 s
Kombinovaná spotreba: 15 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní