Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Táto Škoda Felícia z roku 1996 je ako nová. A takto dnes jazdí

Škoda Felícia 1996

Na aute ako je Škoda Felícia dnes už nie je nič zaujímavé a popravde nebolo ani v dobe vzniku. To si povedzme na rovinu. Jedna výnimka by tu ale dnes, takmer 20 rokov po tom, čo zišiel z výrobnej linky posledný exemplár, bola – ak nájdete kus, ktorý má od výroby nabehaných len pár kilometrov a stav, ako keď vyšiel zo showroomu. Vtedy zbystrí väčšina ľudí, pretože ak nič iné, tak ich to prenesie späť v čase do doby, keď ste na cestách nevideli takmer nič iné a Felícia bola pomyselný vrchol pre takmer každú, aspoň priemerne zarábajúcu rodinu. No a dnes vám taký kus predstavím. Ako keby zastal čas…

Recenzia a skúsenosti Škoda Felícia

Má vôbec zmysel písať recenziu na auto, ktoré pozná každý a takmer každý ho buď vlastnil alebo aspoň šoféroval? Asi nie, preto vám radšej napíšem, ako sa takéto perfektne zakonzervované auto šoféruje, takmer 25 rokov po jeho vyrobení. A hoci sa jednalo len o „obyčajnú Feldu“, tak som sa na stretnutie s ňou skutočne tešil.

Môžete mať auto sebelepšie zachovalé, ale čas sa na ňom podpíše tak či tak. Napríklad tým, že pôvodne flexibilné gumenné časti sa po rokoch zmenia na tvrdú, droliacu sa masu. Takže aj tento kúsok podstúpil nutnú výmenu predným ramien a napríklad aj pneumatík. Ale inak všetko ostalo v pôvodnom stave.

Samotná jazda vás vráti späť v čase a pripomenie vám, aké jednoduché boli niektoré autá ešte 20 rokov späť

Samotná jazda vás vráti späť v čase a pripomenie vám, aké jednoduché autá boli ešte 20 rokov späť. Malé a nenáročné, presne tak si dnes pamätajú ľudia toto prvé spoločné dieťa koncernu VW a fabriky Škoda. Aj keď technicky Felícia vychádza z Favorita, tak vďaka VW prešlo kus cesty od predchodcu. Jednak výrazne vyššou kvalitou ale aj technológiami, ktoré ponúkala. Napríklad nové motory (1,6i a 1,9D) ale aj prvky výbavy ako elektrické okná, klimatizáciu, ABS či airbagy. Teda veci, bez ktorých by toto auto čakala záhuba.

Auto je príjemne mäkké avšak stále hlučné či na pohľad lacné. Ale voči Favoritu je to obrovské zlepšenie po všetkých stránkach. Skrátka nostalgia na časy, keď týmto autom jazdili státisíce rodín po naších cestách. Nástupca Fábia bol opäť o niečom inom a plne prebral technológie materského VW. A to je len dobre.

Škoda Felícia na predaj

Áno, presne tak, ako ste mohli vo videu počuť, toto auto sa nakoniec majiteľ rozhodol predať. Takže ak máte zálusk na kus Škodováckej histórie v perfektnom stave, teraz máte šancu. Táto Škoda Felícia je teda finálne na predaj a jej kompletnú fotogalériu nájdete nižše.
Doplnené – auto je už predané…

Fotogaléria Škoda Felícia 1,3 z roku 1996

Technické údaje Škoda Felícia 1,3 MPI

Motor: 1,3 781.136 (verzie označené ako LXi a GLXi)
Objem: 1289 ccm
Vŕtanie a zdvih: 75,5 mm x 72 mm
Kompresný pomer: 9.7:1
Výkon: 68 k (50 kW) @ 5000 o/min
Krútiaci moment: 100 Nm @ 3000 o/min
Prevodovka: 5 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 151 km/h
0-100 km/h: 16 s
Kombinovaná spotreba: 7,5 l/100 km

Populárne

Zdieľaní