Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Milanov Jaguar XJ-SC V12 Arden

Jaguar XJ-SC V12

Pri strihaní (alebo postprodukcii ak chcete) tohto videa som sa stále usmieval, pretože tak veľmi mi Jaguar XJ-SC s motorom V12 učaroval. Samozrejme, môže za to jednak krásne prostredie v ktorom sme to natáčali (D1 EXPO Senec či Pezinská baba) ako aj dokonalé počasie v ten deň. Takže strecha išla okamžite dole a práve vtedy toto auto zažiarilo naplno, keďže dodáva silný a rozumný dôvod pre jeho kúpu. Takto jeho existenciu v rodinnej garáži veľmi ľahko obhájite aj pred manželkou, to mi verte. Nech sa páči, ráčte si nastúpiť, vyrážame na krátku jazdu!

Recenzia a skúsenosti Jaguar XJ-SC V12

Keď v roku 1970 skončila výroba Jaguar E-Type, automobilka z Coventry neváhala a hneď predstavila nástupcu – Jaguar XJ-S. Ten sa neskôr premenoval na XJS, ale v zásade sa jednalo stále o to isté auto, vyrábané v troch generáciach pod menami Series 1, Series 2, Series 3 počas rokov 1975–1996.

Dnes predstavený XJ-SC patrí do druhej generácie (Series II 1981–1991) a predstavuje kategóriu áut známu ako Targa. Teda taký polovičný kabriolet, ale to nie je jeho slabosť, skôr prednosť. Jednoducho takáto Targa bude dávať niektorým ľudom viac dôvodov na jeho kúpu, najmä pre väčšiu univerzálnosť v zlom počasí. V tomto prípade je navyše vybavený bodykitom značky Arden a 18″ špajdlovými kolesami. To, či sa sem hodia nechám na posúdení každého z vás. Za mňa ok.

Nikdy by som to nepovedal, ale bodykit Arden dostáva toto auto na úplne novú úroveň

Pod kapotou tohto XJ-SC nájdeme krásne znejúci motor V12, mohli ste si ale kúpiť aj R6. Prevodovka je 3. stupňový automat ktorý, ako správne tušíte, nebude žiaden rýchlik, ale toto auto ho ani nepotrebuje. Jednoducho jeho charakter to nevyžaduje. Pozrite si video, kde sme dali len zvuky bez pokecu: Takto znie V12 v podaní Jaguar XJ-SC

Ak zvažujete kúpu takéhoto auta, určite, a tu to platí zvlášť, hľadajte ten najlepší možný kúsok. Bežné spotrebné diely síce nie sú problém, ale nájsť spoľahlivého mechanika čo rozumie takejto V12 problém už je… V tomto prípade vám totiž nepomôže ani oficiálny servis Jaguar, ten totiž takýmto klasickým autám nerozumie.

Prenájom event priestorov D1 Expo Senec

Fotogaléria Jaguar XJ-SC

Technické údaje Jaguar XJ-SC V12

Motor: Jaguar HE V12
Objem: 5344 ccm
Vŕtanie a zdvih: 90 mm x 70 mm
Kompresný pomer: 10.5:1
Výkon: 299 k (220 kW) @ 6000 o/min
Krútiaci moment: 400 Nm @ 4000 o/min
Prevodovka: 3 stupňový automat
Maximálna rýchlosť: 220 km/h
0-100 km/h: 7 s
Kombinovaná spotreba: 15 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní