Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Michalova Toyota GT86

Toyota GT86 / Subaru BRZ

Poviem to hneď v úvode na plné ústa – áut ako je Toyota GT86 alebo Subaru BRZ či Scion FR-S nie je veľa. Jednoducho je to dnes už takmer vymretý druh, keď sa rýchle športové autá predávajú maximálne ako hothatche. To je fakt. Preto som sa veľmi potešil, keď ma Michal oslovil, či by sme nenatočili jeho „osemšesku“. Toto športové auto mám veľmi rád a čo viac, mám na neho len tie najlepšie spomienky. Takže prečo sa nevrhnúť rovno na ďalší diel Príbehy áut?

Recenzia a skúsenosti Toyota GT86 / Subaru BRZ

Jedno z veľkých prekvapení je, a to aj po rokoch, ako veľmi použitelné auto na každý deň je táto GT86/BRZ. Jednoducho auto dvoch tvárií, presne ako to mám rád – keď potrebujete, vie to byť veľmi precízne a rýchle auto, ale na druhej strane, sa vie premeniť na výborný cestovateľský expres.

Motor 4U-GSE (označenie Toyota) / FA20 (označenie Subaru) má výkon 200k, čo sa môže zdať ako málo, ale verte, že v správnych rukách je to presne toľko, koľko si to auto zaslúži, najmä pri hmotnosti necelých 1300 kg. Jednoducho neverte rečiam, že to auto „je slabé“. Nie je, len bolo nesprávne / nedostatočne používané.

Univerzálne športové auto na každý deň, to je Toyota GT86 alias Subaru BRZ

Ak pozeráte jazdenú Toyotu GT86, VEĽMI si dávajte pozor na búračky a kadejaké motanice. Toto auto využívajú najmä „rýchlejší“ vodiči a tak nie je núdza o búrané kusy, ktoré potom niekto za pár korún opraví a ponúka ako „nebúrané“.

Náhradné diely na GT86 nie sú problém, tým je skôr servis samotného motora, v ktorom je aj obyčajná výmena sviečok operácia na pár hodín. Ale samozrejme, ideálne je zveriť starostlivosť špecialistovi na tieto autá, čo už má s nimi skúsenosť.

Fotogaléria Toyota GT86 / Subaru BRZ

Technické údaje Toyota GT86 / Subaru BRZ

Motor: 4U-GSE (Toyota) / FA20 (Subaru)
Objem: 1998 ccm
Vŕtanie a zdvih: 86.0 x 86.0 mm
Kompresný pomer: 12,5:1
Výkon: 200 k (147 kW) @ 7000 o/min
Krútiaci moment: 205 Nm @ 6600 o/min
Prevodovka: 6 st. manuálna Toyota TL70 (Aisin AZ6) alebo 6 st. automat A960E
Maximálna rýchlosť: 233 km/h
0-100 km/h: 7.6s
Kombinovaná spotreba: 7,5 l/100 km

Populárne

Zdieľaní