Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Klapky z očí, je tu Hyundai i30 N Project C

Hyundai i30 N Project C

Boli časy, keď pokus automobilky Hyundai o športové auto zakaždým skončil nezdarom. Po obrovských investíciach do vývoja ale hlavne špičkových ľudí sa úspech konečne dostavil – Hyundai i30 N je oslavovaný ako skutočne podarené športové auto. Až do natáčania tohto video blogu som ho nešoféroval, ale nebola snáď jediná recenzia či test, kde by ho nehodnotili kladne. Pred týmto videom som mal tú česť vyskúšať len jeho duchovného predchodcu Kia cee’d GT.

Avšak nakoniec sa na mňa usmialo šťastie a zrazu prišla možnosť sadnúť si za volant limitovanej edície (600 kusov celosvetovo) s názvom Hyundai i30 N Project C. Konečne som skúsil, ako chutí vyšlachtená i30 N. Vďaka Marošovi z topspeed.sk sa aj vy dozviete oveľa viac detailov, než sa môžete dočítať v tlačovej správe či iných recenziách. Treba dodať, že toto auto v Slovenskom showroome Hyundai neuvidíte, lebo do voľného predaja sa jednoducho nedostane… Ak ale túžite vlastniť Hyundai i30 N Project, jedna možnosť by tu predsa len bola – dražba ktorej výťažok pôjde na nadáciu Nie rakovine. Viac sa dozviete vo videu.

Recenzia a skúsenosti Hyundai i30 N Project C

Nie, toto nie je test auta či skutočná recenzia, ale skôr prvotné skúsenosti a postrehy spoza volantu tohto vyšperkovaného eNka. Nebudem nič zakrývať, mne sa i30N páči a v tomto Project C kabátiku ani nevravím. Skrátka lepidlo na oči. A podľa mnohých ľudí je to aj najlepšie jazdiace auto v tejto cenovej kategórii.

Project C je vylepšený po každej stránke, až na jednu – motor. Ten ostal na sériovom výkone 275k, čo je škoda. Nie preto, že by to bolo málo, ale už len kvôli tej nálepke limitovanej série by to chcelo o pár koní viac. Viete, krčmové reči „mám tam o 5 poníkov naviac“. Ale aj tak patrí značke Hyundai poďakovanie, že sa vôbec do tohto auta pustila.

Project C je auto na víkend, vďaka tomu tvrdému podvozku si neviem predstaviť ho používať na denné dochádzanie do práce

Project C je auto na víkend, vďaka tomu tvrdému podvozku si neviem predstaviť ho používať na denné dochádzanie do práce. To by bol taký divný pocit – tešíte sa z tohto auta ale zároveň trpíte kvôli veľkému nepohodliu. Ak však zoberiete toto auto na špičkové cesty, story je zrazu o inom. Ale je tu problém – koľko kilometrov takých ciest je na našom malom Slovensku?

Celkovo vzaté, toto auto som si užil, veď to môžete posúdiť z priloženého videa. Ja len dúfam a celkom úprimne držím tejto značke palce, aby aj ďalší krok eNkovým smerom dopadol minimálne takto dobre. Má na to možnosti, má na to špičkových ľudí ako Albert Biermann, ktorý sem prišiel z automobilky BMW. A ako vidno, priniesol si aj nejaké to know how. A že ho Hyundai potreboval…

Fotogaléria Hyundai i30 N Project C

Technické údaje Hyundai i30 N Project C

Motor: THETA 2.0 T-GDI s Performance Package (275 k)
Objem: 1998 ccm
Vŕtanie a zdvih: 86.0 x 86.0 mm
Kompresný pomer: 9.5:1
Výkon: 275 k (202 kW) @ 6000 o/min
Krútiacia moment: 353 Nm @ 1450 ~ 4700 o/min
378 Nm s Overboost funkciou @ 1750-4200 o/min
Plniaci tlak turbodúchadla: 2.3 bar max
Topspeed: 250 km/h
0-100 km/h: 6.0s
Kombinovaná spotreba: 7.1 l/100 km

Populárne

Zdieľaní