Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Top 5 Slovenských stočeniek 2020

Publikované

on

stacanie a overovanie kilometrov

Dnes sa vrhneme na rebríček Top 5 Slovenských stočeniek za rok 2020. Stáčanie kilometrov je jav, ktorý je na Slovensku stále prítomný. Žiaľ. Deje sa tak aj napriek tomu, že je to zákonom zakázané a postihy nie sú malé. Aké sú teda dôvody a ako k takémuto stáčania prichádza, na to som sa pozrel už v prvom videu na túto tému: Podvody pri predaji jazdených áut 1: stáčanie kilometrov

Za dáta do videa ďakujem službe Overovanie kilometrov .sk

Informácie k aktivite “Overenie km z technickej a emisnej kontroly zdarma a pre každého” partnera overovaniekilometrov.sk. Prosím podporte dobrú vec.

Chceme, aby boli km z STK zdarma pre každého, a to aj napriek tomu, že každá služba niečo stojí (náklady na zamestnacov, software, webhosting a veľa ďalších.) Pošli informáciu o našej službe svojim známym, kolegom, rodine a požiadaj ich o pomoc. Ak získame do nášho klubu 10 tisíc členov ktorý na túto službu prispejú 2€ mesačne, spustíme overenie kilometrov z STK zdarma pre každého. Áno naozaj zdarma.
Registrácia do klubu: www.overeniekilometrov.sk/registracia
Viac informácií o klube: www.overeniekilometrov.sk/overenie-km-zdarma

V tomto videu “Top Slovenské stočenky” uvidíte mnoho aút, ktoré podvodníci so stočenými kilometrami upravujú najčastejšie.

Preto je dôležité overovanie kilometrov ešte pred samotnou kúpou jazdeného auta:

5. miesto
Začíname klasicky od piateho miesta. A na nej je taká bežná Škoda Fabia Junior rok výroby 2002. Teda bola by bežná, keby záhadne nestratila 200 000 km od poslednej STK. Jaj kiežby som ja tak vedel zhadzovať kilá po zime…

4. miesto
Štvrté miesto patrí spomínanému evergreenu Volkswagen Passat. Ruku hore, kto ešte nevidel stočený Passat? No ak ste ju náhodou dali hore, tak tu je jeden taký generácie B3 z roku 1990, ktorý od poslednej STK a EK stratil 1/4 milióna km. A nový majiteľ bude isto spokojný, lebo kúpil iba ľahko jazdeného Pašíka za dobrú cenu.

3. miesto
No a dostávame sa na tretie, teda už medajlové miesto. A si vysúťažil ďalší evergreen stočeniek – Mercedes Benz triedy E generácie w211 z roku 2006, v tomto prípade s motorom 280 cdi. Ten zázračne stratil za jednu noc vyče 60% svojich kilometrov. A ak ste videli moje nedávne video s Éčkom, čo malo podobný nájazd, tak sa ani netreba čudovať, že tieto auta podávajú podvodníkom ruky. Oni v zásade milujú mercedesy, ved si pozrite toto video a zistite prečo: Mercedes-Benz triedy E w212 so 600 000 km

2. miesto
Druhú, teda striebornú priečku získal klasický pracovný nástroj Peugeot Partner z roku výroby 2000. Tomu pod kapotou bije dieselové srdce 2.0 Hdi s výkonom skromných 90 k. Rozdiel v záznamoch dvoch posledných kontrol STK a EK je až do očí bijúci, kedže sa tu stratilo takmer pol milióna kilometrov.

1. miesto
No a prvé miesto a celkový titul TOP Slovenskej stočenky za rok 2020 získal tento fešák Renault Megane Scenic vyrobený v roku 2008, opäť s dvojlitrovým dízlom pod kapotou. Tu sa už nikto nepáral a dal dole číslo, nad ktorým hlava ostáva stáť. A v tomto prípade sa rozhodne o žiadnu náhodu či nehodu nejedná, več sa len pozrite vo videu na tie brutálne stočené kilometre. A na tie sa prišlo vďaka overovaniu kilometrov.

Ak máte akékoľvek otázky k tomuto videu alebo k téme úpravy odometrov, tj stáčaniu kilometrov, píšte dole do diskusie.

Populárne

Zdieľaní