Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Koniec zlodejov áut na Slovensku?

Zlodej áut - krádeže áut na Slovensku

Faktom je, že počet krádeží aút v našej krajine klesá. A to najmä vďaka občianskemu združeniu HAKA. Ako však stlačiť tieto čísla ešte nižšie? Ako dosiahnuť koniec zlodejom áut na Slovensku? Jednou z odpovedí môže byť nová aplikácia HAKATRON. Na jej finálnom testovaní a predstavení na Slovakiaringu som sa zúčastnil aj ja, takže v dnešnom videu vám prinášam prvé reakcie a skúsenosti. A samozrejme vyspovedal som šéfa tohto združenia, Štefana Farkaša. Viac vo videu.

Aplikácia proti zlodejom áut

Fungovanie aplikácie HAKATRON je jednoduché – v reálnom čase dokáže v obraze rozpoznávať a čítať ŠPZ (teda EČV) a tie následne porovnávať s databázou kradnutých áut. Pri zhode je majiteľ telefónu okamžite upozornený a vyzvaný k tomu, aby kontaktoval HAKA alebo políciu.

Podľa slov ľudí z HAKA aplikácia nijakým spôsobom neukladá žiadne údaje o vozidlách, ako ani o tom, kto ich „sníma“ počas jazdy. A čo je najlepšie, aplikácia má byť úplne zadarmo pre členov, takže stiahnuť si ju môže prakticky ktokoľvek.

Takže základná otázka je, ako veľmi dokáže táto novinka znížiť počet krádeží automobilov na Slovensku? A je toto skutočne koniec zlodejov áut na Slovensku?

Fotogaléria z testovania aplikácie HAKATRON

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní