Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Auto pre začiatočníka: Škoda Fabia vs BMW 3 E36 Compact

Auto pre začiatočníka

Každý z nás si veľmi dobre pamätá na svoje prvé auto. Pre niekoho šťastná voľba, pre iné nočná mora. A práve preto je tu toto video „Auto pre začiatočníka“ v ktorom postavíme proti sebe dve autá, na ktoré sa ma pýtate najčastejšie: Škoda Fabia prvej generácie vs BMW 3 E36 compact. Na prvý pohľad dva svety, to uznávam, ale čo z pohľadu čerstvého vodiča?

Aké auto pre čerstvého vodiča?

To je tá základná otázka, na ktorú ale nie je jednoznačná odpoveď. A to z jedného dôvodu – každý sme iný, každý má iný predpoklad na vedenie motorových vozidiel, každý má iný „talent“ na túto činnosť. Ale ak by sme to mali zovšeobecniť, tak by to malo byť auto, ktoré:

  • lacné na opravu – pamätajte, že toto je prvé auto, ktoré si toho dosť odnesie. Škrabance či nebodaj prvé ťukance.
  • vysoká pasívna a aktívna bezpečnosť – je dôležité, aby za svoju neskúsenosť neplatil vysokú daň vodič, pasažier alebo ktokoľvek v cestnej premávke.
  • silné tak akurát – nie je nič horšie, ako dať neskúsenému vodičovi premotorované auto, ktoré má viac výkonu, než dokáže so svojimi skúsenosťami zvládnuť.

Škoda Fabia vs BMW 3 E36 Compact

Ok, teóriu by sme mali, čo tak ísť rovno do praxe? Ak postavíme tieto dve autá proti sebe tak zistíme, že to porovnanie nie je až také jednoznačné. Za BMW hovoria samozrejme lepšie jazdné vlastnosti a vysoká štandardná výbava, za Fábiu prekvapujúco vyššia pasívna bezpečnosť a úžitková hodnota. Takže ktoré by ste brali vy? Moje odporúčanie nájdete priamo vo videu.

Ceny náhradných dielov Fabia vs BMW 3

Toto je oblasť, kde sú sily prekvapujúco vyrovnané. Nie len že ceny sú pri oboch autách až príjemne nízko, ale aj ich dostupnosť je podobná. Teda až na prípad, že by ste na E36 Compact chceli kúpiť niektoré karosárske veci ako napríklad blatníky. Tam ke k dispozícií veľa replík, ale tie nie vždy musia pasovať tak, ako by ste si predstavovali.

Porovnanie môžete pozrieť tejto tabuľke, ceny náhradných dielov sú od partnera autodielygafa.sk

Všetky náhradné diely na Škoda Fabia 1.0 prvej generácie nájdete na tejto stránke.
Všetky náhradné diely na BMW 316i E36 Compact nájdete na tejto stránke.

Pozrite aké autá Škoda Fabia sa momentálne predávajú v inzerátoch.
Pozrite si, aké BMW 3 E36 sa momentálne predávajú v inzerátoch.

Fotogaléria áut pre čerstvého vodiča

Čo u nás nájdete

Populárne

Zdieľaní