Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Mercedes-Benz E 200 cdi w212 so 600 000 km

Mercedes-Benz triedy E w212

Často krát počúvam, že tie nové autá už nič nevydržia (konšpiračné teóre, chápete…) vrátane značky Mercedes. Dnes vám ale predstavím auto, ktoré dokazuje presný opak a slúži svojmu majiteľovi viac než slušne. Táto štvrtá generácia Éčka s označením Mercedes-Benz triedy E w212 po facelifte má za sebou už viac než pol milióna kilometrov. A čo je najlepšie, stále to na ňom nie je vidno po žiadnej stránke. Ošúchané sedadlá, netesnosti oleja či rozheganá náprava, toto sú veci, ktoré táto w212 s motorom 200 cdi nepozná. Čo poviete, je to možné?

Recenzia a skúsenosti Mercedes-Benz E 200 cdi w212

Asi všetci si pri kúpe jazdeného auta všímame stav najazdených kilometrov. Tento Mercedes vám ale dokáže, že počet kilometrov na odometri je len číslo. Vďačí za to hlavne svojmu majiteľovi, ktorý sa o neho naozaj príkladne stará a servisuje, čoho dôkazom je hlavne to, že auto nielenže dobre vyzerá ale aj veľmi dobre slúži. My sme naozaj radi, že sme si mohli vyskúšať aj auto, ktoré má za sebou takmer 600 000 kilometrov.

Aké boli teda moje pocity v tomto aute? Keďže sa jedná o takmer šesťročné auto, človek by čakal, že to už bude na ňom vidieť a aj cítiť. Opak je však pravdou. S kľudným svedomím môžem povedať, že sám by som si takto servisované auto aj s takýmto nájazdom kilometrov kúpil.

Keďže sa jedná o takmer šesťročné auto, človek by čakal, že to už bude na ňom vidieť a aj cítiť. Opak je však pravdou!

Pozrime sa ale pod kapotu. Tento Mercedes je s označením 200CDI má najzákladnejší 100kw motor, 4valec. Motor má označenie OM 651 o objeme 2143 cm³ a v tejto verzii ste si mohli vybrať 6-stupňový manuál alebo 7-stupňový automat, ktorý je teda určite lepšou voľbou. Po facelifte dostal nový vzhľad, hlavne čo sa týka predných svetiel, ktorý nastolil trend ktorý poznáme až do dnes.

Ale naspäť k tomu, ako je možné, že auto je stále svižné, tiché a ani na zovňajšku nedá poznať koľko už nabehalo? Jeho majiteľ mi poskytol celú servisnú históriu, a že jej nebolo málo. A teda okrem bežných a potrebných úprav tu boli riešené len dve väčšie a to keď auto pri 60 000km začalo strácať výkon, čo ale vyriešil nový softvér, a výmena DPF-ka oveľa neskôr.

Bežné veci ako výmena oleja, platničiek, kotúčov či ložísk snáď ani nemusím spomínať. Po prekročení 300 000km sa menili komplet rozvody a majiteľ auta ich dal vymeniť znovu pri 450 000km. Aj keď tento Mercedes jazdil väčšinou dlhé trasy, podvozok dostával tiež zabrať a preto pri 350 000km absolvoval veľký servis. Čo treba spomenúť je aj pravidelná výmena oleja v prevodovke (každých 60 000 km) a aj v zadnom diferenciáli, čo teda nie je u mnohých majiteľov bežné.

Čo treba spomenúť je aj pravidelná výmena oleja v prevodovke (každých 60 000 km) a aj v zadnom diferenciáli, čo teda nie je u mnohých majiteľov bežné.

Pri pohľade na interiér auta by človek znovu začal pochybovať o odometri. Absolútne žiadny náznak ošúchaných sedačiek, volantu či ovládania rádia alebo okien. Na čom si dal majiteľ tiež záležať, bolo ručné umývanie auta či pravidelné voskovanie. Čiže lak je po tých km tip top.

Takže moje pocity z tohto auta? Dobré a veľmi kvalitne postavené auto – to, čo spája všetky “éčka“ naprieč všetkými generáciami. Tu krásne vidíte rozdiel medzi autom a Autom.

Fotogaléria Mercedes E 200 cdi w212

Technické údaje Mercedes E 200 cdi w212

Motor: OM651 R4
Objem: 2143 ccm
Vŕtanie a zdvih: 83 mm x 99 mm
Kompresný pomer: 16,2:1
Výkon: 136 k (100 kW) @ 4000 o/min
Krútiaci moment: 360 Nm @ 1600 o/min
Prevodovka: 7 stupňový automat
Maximálna rýchlosť: 200 km/h
0-100 km/h: 10 s
Kombinovaná spotreba: 5 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo u nás nájdete

Populárne

Zdieľaní