Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Jozefov Hummer H1

Hummer H1

Na svete asi neexistuje iné auto, ktoré by na cestách alebo aj mimo nich budilo väčší rešpekt – Hummer H1 je skrátka legenda so všetkým čo k tomu patrí. Na Slovensku sú ich maximálne jednotky kusov a jedno z nich vám dnes predstavím. Nádherná čierna farba sa skrátka hodí k tomuto autu, hoci sa jedná o čistokrvný offroad.

Toto auto je však zaujímavé aj mnohými technickými riešeniami, ktoré na mnohých iných autách nenájdete, napríklad portálové nápravy, ochrana podvozku, špeciálne umiestnené brzdy atď. No a ako sa v tomto auto jazdí, to sa dozviete v dnešnom Príbehu áut. Malá nápoveda: MEGA.

Príbehy áut – Jozefov Hummer H1

Recenzia a skúsenosti Hummer H1

Aj napriek svojej veľkosti je H1 fotogenické auto, najmä v tejto farbe a úprave (ok, tie kolesá nemusia byť po chuti každému). Nižšie ak dôkaz prikladám fotogalériu auta ako aj jeho zaujímavých detailov. Ako porovnanive Hummer H1 vs Mercedes-Benz triedy G. Asi už tušíte, ktoré auto je väčšie…
Ak vás ešte niečo ohľadom auta zaujíma, neváhajte písať dole do diskusie.

Váhu a veľkosť auta cítite v každom jednom momente a je dobré, aby ste vždy na to mysleli. Pomer váha/výkon tiež nehrá do kariet ľudom, čo chcú dynamiku. Tu ju nedostanete. Ale to vás nesmie trápiť pretože toto auto je úplne o niečom inom. A popravde, za volantom nemáte potrebu sa nikam ponáhľať.

Váhu a veľkosť auta cítite v každom jednom momente a je dobré, aby ste vždy na to mysleli.

Servis auta je reálny problém. Áno, sú na Slovensku rôzne dielne ktoré sa údajne špecializujú na americké autá, ale majiteľ nemá s nimi dobré skúsenosti. Preto aktuálne rieši ďalšiu alternatívu. Uvidíme ako bude spokojný. Čo sa však dielov týka, nie je problém objednať z USA čokoľvek, dokonca časť dielov sa dá kupiť aj priamo v EÚ. Viac sa dozviete v priloženom videu.

Mimochodom portálové nápravy – tie umožňujú najmä vyššiu svetlú výšku auta, nakoľko je diferenciál a jeho hnacie hriadele vedené smerom hore a nie rovno do strany ako u bežnej nápravy. Sú teda vedené NAD stredom kolesa. Dôležité je vedieť aj to, že síce svetlá výška auta narastie, ale jeho ťažisko je takmer nezmené, ostáva zachované.
Portálové nápravy má napríklad aj legendárny nákladiak Praga V3S, teda terénny nákladný automobil určený najmä pre armádu (nazývaný aj „Vetrieska“).

Fotogaléria Hummer H1

Technické údaje HUMMER H1 6,5 Diesel

Motor: 6.5 L Detroit Diesel V8
Objem: 6500 ccm
Vŕtanie a zdvih: 103.1 mm x 97.0 mm
Kompresný pomer: 21.3:1 / 20.3:1
Výkon: 215 k (160 kW) @ 3200 o/min
Krútiaci moment: 597 Nm @ 1800 o/min
Prevodovka: 4 stupňový automat GM 4L80-E
Maximálna rýchlosť: 150 km/h
0-100 km/h: áno 🙂
Kombinovaná spotreba: 25 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní