Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Mariánove Volvo C70

Volvo C70 1. generácie

Autá zo severu Európy majú svoje čaro a preto nie je náhoda, že práve toto Volvo C70 prvej generácie sme natáčali v našich Tatrách. Pretože ako som zistil, kombinácia hôr a auta bez strechy je veľmi lákavá vec. Vnemy ako sluch, čuch a zrak sú znásobené práve tým, že ste k okolitej prírode bližšie a kvôli absencií strechy vidíte aj veci, ktoré ste doteraz vôbec nevnímali. Ak neveríte, pozrite si najnovší diel Príbehy áut s Mariánovým Volvom C70.

Recenzia a skúsenosti Volvo C70 prvej generácie

C70 prvej generácie znamenalo okrem iného rozlúčku s ikonickým krabicoidným dizajnom automobilky Volvo. Každú ju poznal najmä vďaka hranatým kombíkom a zrazu… zrazu prišlo krásne dvoj miestne auto: buď ako kupé alebo ako kabriolet. Skrátka Volvo s úplne novou tvárou akú ľudia doposial nepoznali.

Mne sa pod ruky dostal tento krásny kabriolet v čiernej farbe. Jedná sa o facelift verziu ktorú spoznáte najmä vďaka omladeným predným svetlám a maske. Vo výbave mu nechýba automat, čo bola pre súčasného majiteľa podmienka. A ja mu dávam za pravdu, ten sa sem jednoznačne hodí, aj keď z dnešného pohľadu je to značne pomalá technika. Ale to vôbec nevadí.

Robustný a spolahlivý Švéd. Také je Volvo C70 prvej generácie.

Motor pod prednou kapotou je 2,0T s označením B5204T4 a výkonom 180k. Na výber bolo však veľa iných možností: 2,3T prípadne 2,4 (aj turbo aj atmosféra) alebo 2,5 (opäť aj aj). Verzie s označením T5 boli však tie najsilnejšie, aj keď mali objem „len“ 2,0 a 2,3.

C70 cabrio prvej generácie ma prekvapilo hneď niekoľkými vecami, ale asi najviac tým, ako je vo vnútri ticho. A to aj napriek tomu, že na rozdiel od druhej generácie C70 má toto auto plátenú strechu. Nemilé prekvapenie je ale krútenie karosérie, ktoré je citeľné aj pri takých situáciach ako je napr prechod koľají (vo Vysokých Tatrách je takých miest viac).

Celkovo vzaté je však C70 veľmi príjemné auto, klasické volvo z konca 90. rokov – robustné, spoľahlivé a nadčasové. Ak pozeráte práve po takomto kabriolete, smelo do toho, musíte len dlhšie hľadať v inzerátoch.

Fotogaléria Volvo C70

Technické údaje Volvo C70 2,0T

Motor: B5204T4 R5
Objem: 1984 ccm
Vŕtanie a zdvih: 81 mm x 77 mm
Kompresný pomer: 8,8:1
Výkon: 163 k (120 kW) @ 5100 o/min
Krútiaci moment: 230 Nm @ 1800-5000 o/min
Prevodovka: 5 stupňová automatická
Maximálna rýchlosť: 220 km/h
0-100 km/h: 7,5 s
Kombinovaná spotreba: 8,5 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní