Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Projekt Maserati 3200 GT Tipo 338 ožíva. 2. diel

Projekt Maserati 3200 GT Tipo 338

Už je to nejaký ten piatok, keď som vám priniesol prvý diel Projekt Maserati 3200 GT Tipo 338. No a dnes, po relatívne dlhom čase, sa opäť pozrieme do dielne firmy MM racing na toto nádherné auto. Čo všetko sa vlastne za ten čas zmenilo a čo nás ešte čaká? Ako isto uznáte, toto nie je ľahký projekt na takom obyčajnom a bežnom aute, preto každá úprava a nahradenie každej súčiastky tu musí byť pozorne zvážená. Už teraz sa veľmi teším na pokračovanie, aj keď to určie nebude také rýchle, ako by sme si možno želali.

Recenzia a skúsenosti Maserati 3200 GT

Až keď začnete rozoberať auto na projekt, tak zistíte ako na tom v skutočnosti ste. A to isté sa dá povedať aj o tomto Maserati s označením Tipo 338 (nástupca bol Maserati Coupé s označením Tipo M138) . Napríklad motor – ten je na odpis a musí byť teda nahradený novým. A skúste ho niekde zohnať za zaplatitelné peniaze… To najlepšie zachované na tomto aute bola karoséria, nakoľko nikde nebola hrdzavá alebo po oprave havárie.

Cena dielov je, ako by ste čakali, astronomická. Napríklad legendárne zadné bumerangové svetlá. Cenu nových asi ani nemá zmysel riešiť, pretože už len ako používané sú v cene starého jazdeného auta. a takto to pokračuje s každou drobnosťou na tomto aute.

Cena niektorých náhradných dielov vám doslova vyrazí dych. Ale to sa pri exotickej značke ako je Maserati dalo čakať

Chalani z MM racing si povedali, že auto dostane nový kompletný lak. A to tej najvyššej kvality, takže sa nebavíme o dňoch na prípravu a samotné striekanie, ale o dlhých mesiacoch. Možno niekto iný by to v tomto stave karosérie ani neriešil, ale nie v tomto prípade, keďže sa jedná o legendu ktorá bude reprezentovať firmu navonok.

Bokom neostal ani podvozok, takže ho čaká komplet rozobranie a repas jednotlivých komponentov. Už pri pohľade na logá na jeho jednotlivých častiach je vám jasné, že toto prechádzka ružovou záhradou nebude.

A čo ďaľšie pokračovanie? Projekt Maserati 3200 GT Tipo 338 bude pokračovať na volant.tv hneď ako to bude možné, resp ak nastane ďalší progres. Ale pri pedantnosti s akou je stavaný, je to ešte asi na dlho…
Zatiaľ si pozrite prvý diel: Projekt Maserati 3200 GT na Slovensku. Podarí sa ho zachrániť?

Fotogaléria Maserati 3200 GT

Technické údaje Maserati 3200 GT Tipo 338

Motor: 3.2 L AM 585 Twinturbo IHI 90° V8, Weber Magneti Marelli 4CM zapaľovanie
Objem: 3217 ccm
Vŕtanie a zdvih: 80 mm x 80 mm
Kompresný pomer: 8,0:1
Výkon: 370 k (272kW) @ 6250 o/min
Krútiaci moment: 491 Nm @ 4500 o/min
Prevodovka: 6 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 280 km/h
0-100 km/h: 5,12 s
Kombinovaná spotreba: 15 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo u nás nájdete

Populárne

Zdieľaní