Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Markova nádherne zachovalá Škoda 105 S je odkaz pre budúcnosť…

Škoda 105S typ 742

Presne toto sú videá, ktoré robím veľmi rád – krásne zachovalé auto, príjemný a ukecaný majiteľ a k tomu krásny príbeh. A o tom predovšetkým by mal byť volant.tv. A dnes sa pozrieme na túto klasiku Škoda 105 S, ktorá, ako názov tvrdí, je odkaz pre budúcnosť. Aký to je? To sa dozviete vo videu.

Recenzia a skúsenosti Škoda 105 S

Technicky rozoberať klasickú Škodu typ 742 už rozoberať v tomto článku nebudem, to sa dialo už vo videu, kde sme sa na Škode 120 pošmýkali po letisku. Alebo si pozrite video s posledným mohykánom tejto generácia: Škoda Garde a Rapid. Tu sa radšej zameriam na to, čo vlastne 105 S bola.

Z hľadiska hierarchie to bola tá úplne najzákladnejšia verzia generácie 742, ktorá bola v predaji. Teda auto na samom dne potravinového reťazca. A výbava to krásne odrzkadlovala – najmenší a najslabší motor s objemom tesne nad liter, zadné okná sa nedali sťahovať (chudák deti…), ohlučnenie bolo ešte horšie než na „120ne“ atď. Skrátka to najlacnejšie od Škody čo sa na prelome 70. a 80. rokov dalo kúpiť.

Celkom úprimne som čakal zlé zvezenie, ešte horšie než na 120 ktorú som šoféroval. Ale na moje prekvapenie sa nič také nekonalo. Veľkú zásluhu na tom mal fakt, že toto je perfektne zachovalý a udržiavaný exemplár. S totálnou láskou a nasadením. Veď predsa, nezanecháme ďalšej generácií pojazdný vrak, nie?

Je až neuveriteľné, aký obrovský záujem toto auto na ceste vyvoláva. Ono vlastne ani nemusí ísť. Úplne stačí, aby niekde stálo, ako napríklad počas natáčania. Hneď sa zbehli zvedavci s jednou otázkou – je na predaj? Odpoveď je však stále tá istá – nie, nie je a nebude. Ona totiž už svojho budúceho majiteľa pozná. A veľmi dobre…

Fotogaléria Škoda 105 S

Populárne

Zdieľaní