Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Auto pre radosť za jednu výplatu #1: nový projekt na volant.tv!

Auto pre radost za jednu vyplatu

Časť petrolheadov sa radí k tým štastnejším, pretože môže mať okrem auta na denné použitie aj druhé, či tretie auto len tak, pre radosť. Ak ste o takom snívali aj vy, ale rozpočet to nedovolil, tak sledujte tento seriál, v ktorom sa púšťam do nového projektu presne pre vás: auto pre radosť za jednu výplatu! Že to nie je možné? Tak si pozrite úvodný diel v ktorom presne takéto auto vyberiem a predstavím. Pomocnú ruku podal partner projektu Q-Service – medzinárodná sieť autoservisov.

Auto za jednu výplatu, je to možné?

To je tá otázka. Je to možné, avšak treba mať na pamäti niekoľko vecí. Napríklad, že o akej výplate sa bavíme? Priemerná hrubá mzda na Slovensku za rok 2020 bola cirka 1100 EUR. Takže áno, v tejto cene nájdete kadečo. Druhá vec však je, že kúpou auta to nekončí, ale len začína, pretože potrebujete spraviť servis. A to si často krát môžete pripraviť rovno ďalšiu výplatu. Ale ak to má byť auto pre radosť a zábavu, výborný technický stav je nutnosťou.

Aké kritéria by teda malo spĺnať auto pre radosť za jednu výplatu? Tých požiadaviek je niekoľko a uznávam, že pre každého potenciálneho majiteľa sa môžu odlišovať. Ale u mňa to boli tieto body:

  1. v prvom rade som hladal auto pre zábavu. Také, ktoré má aspoň základné predpoklady odmeniť vodiča zážitkom za volantom. Teda najmä podvozkovo vyladené auto.
  2. další bod je váha, teda v mojom prípade niečo ľahké, obratné. Nič premotorované. Ale zároveň niečo, čo nie je ani pomalé. Úprimne, za tieto peniaze ani veľa možností nie je, kedže hľadám auto v čo najlepšom stave
  3. taktiež hľadám auto, ktoré je už z fabriky aspoň mierne upravené a pripravené na lepšie zážitky než dá sériová masovka. Teda také, ktoré vyžaduje minimum ďalších tuningových úprav. Typicky sa bavíme o nejakom ľahkom exteriérovom spojlerovom kite, lepších brzdách a podvozku. Je dosť časté, že takéto verzie majú vzadu miesto bubnov kotúče.
  4. stále však musí byť lacné na kúpu v približnej výške priemernej slovenskej výplaty. Čiže približne 1100 EUR. Samozrejme, pár EUR hore dole.
  5. musí byť lacné na údržbu. Pretože nie je problém lacno kúpiť, ale dať rozumne dokopy a udržiavať pri živote. A teraz pozor, v sume jednej výplaty nie je a ani nemôže byť servis, ten je vždy extra a jeho výška sa nedá dopredu presne stanoviť.
  6. údržbou nemyslím len cenu dielov, ale aj napríklad náročnosť údržby, spoľahlivosť a životnosť auta ale aj komponentov. Ľahké auto bude menej žrať brzdy či pneumatiky. A benzín…

Áno, väčšina z vás hneď myslí na legendu menom Mazda MX-5. Ale žiaľ, v tejto cene je to mission impossible. Preto som hľadal ďalej, porovnával, skúmal a nakoniec som našiel…. auto ktoré mi bolo sympatické už veľmi dlho a perfektne spĺňa všetky požiadavky. Ste zvedavi? Tak sledujte najnovšie video „Auto pre radosť za jednu výplatu“!

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní