Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Rovnaké ale predsa iné: Mazda MX-5 ND vs Mazda MX-5 ND Racing

Mazda MX-5 ND

Mazda MX-5 štvrtej generácie s označením ND je na trhu od roku 2015 a od tej doby potvrdila svoje kvality pokračovateľa legendárnej líne. Kým tretia generácia bola prijatá s rozpakmi, najmä pre jej rozmery a hmotnosť, tak táto posledná je oslavovaná ako návrat ku koreňom. Teda schudla a opäť sa z nej stal mrštný roadster. Ja som vďaka chalanom z RS-TEAM dostal šancu skúsiť túto generáciu jednak v civilnom prevedení, ale čo je lepšie, aj v jej ostrej pretekárskej verzií. A poviem vám, škerím sa doteraz!

Skúsenosti Mazda MX-5 ND

Pri tomto aute je vidieť obrovský medzigeneračný posun. Iné značky len menia zovňajšok a výbavu, ale tu Mazda auto prekopala v maximálnej možnej miere. ND je ľahšia (cca 100kg!) a tým pádom aj rýchlejšia v akomkoľvek režime. Navyše, a za to dám ruku do ohňa, je aj z pohľadu vysokého pilota najpohodlnejšia. Úplne iné kafé ako prvé dve generácie, kde som doslova trpel za volantom, hoci je mi toto autíčko extrémne sympatické.

Ale k závoďaku, lebo to je presne to, čo ma zaujímalo najviac – auto je neporovnateľne rýchlejšie než pretekárska Mazda MX-5 NA ktorú som tiež skúšal. Taktiež posed bol v ND ďaleko príjemnejší, hoci som si nemohol dovoliť ten luxus a nechať si nastaviť sedadlo. Navyše, a to spomínam aj vo videu, tu máte možnosť nechať zapnutú elektroniku, takže ak si netrúfate, nevadí, dozrie na vás a vy si len užívajte ten feeling z pretekárskeho auta. A že ten tam teda je!

Ak by vás štvrták generácia zaujala a mali by ste chuť si skúsiť alebo kúpiť toto auto, neváhajte konktatovať RS-TEAM, radi vám poradia a pomôžu. Veď kto iný by mal mať u nás väčšie skúsenosti s týmto autom než organizátor Mazda MX-5 Cupu?

Fotogaléria Mazda MX-5 ND Cup Racing

Technické údaje Mazda MX-5 ND Cup Racing

Motor: 2.0 SkyActiv-G (PE-VPS) R4
Objem: 1998 ccm
Vŕtanie a zdvih: 83,5 mm x 91,2 mm
Kompresný pomer: 13:1
Výkon: 184 k (135 kW) @ 6500 o/min
Krútiaci moment: 200 Nm @ 4600 o/min
Prevodovka: 6 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 220 km/h
0-100 km/h: 6,5 s
Kombinovaná spotreba: 8 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní