Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Ako omladiť auto o 20 rokov

Peugeot 307CC

S projektom „Môj prvý kabriolet“ sa dostávame do finále, pretože ako som už skôr avizoval, chýba mu už len tá posledná časť – vizuálne skrášlenie. Chcete teda recept na omladenie auta? A nemyslím tým zmenu údajov v technickom preukaze, ale omladenie jeho výzoru. Ten recept sa volá car detailing, ktorý na mojom kabriolete Peugeot 307 CC spravili chalani z Beauty Car Detailing. A ako môžete vidieť vo videu, výsledok je… parádny!

Car detailing

Nebudem tu chodiť okolo toho, čo to vlastne je, keďže výsledok môžete vidieť priamo v tejto tretej časti a navyše si myslím, že tento termím je už dôverne známi. Skôr vám poviem, čo všetko moja 307 CC potrebovala aby sa z nej opäť stalo reprezentatívne auto (v rámci možností samozrejme). No a jedným slovom všetko. Karoséria bola doškriabaná a na niektorých miestach až tak, že to zachráni už len lakovanie (napr roh zadného nárazníka). Kožené čalúnenie bolo miestami dotriapané alebo úplne vyšúchané. A auto smrdelo. Fakt že dosť. A to uznajte, takéto niečo totálne skazí radosť z auta.

Takže jediná cesta pre mňa bola odviezť auto k špecialistovi na takúto prácičku. O Beauty Car Detailing som vedel, ale ešte som nemal vlastnú skúsenosť. Takže prečo nie zrovna s mojim prvým kabrioletom? Slovo dalo slovo a auto som mi na pár dní požičal, keďže komplexné omladenie zaberie nejaký čas. Výsledkom je preleštená a ošetrená karoséria vrátane kolies, zrenovované časti poškodeného čalúnenia a navoskovaná karoséria. A ako bonus príjemná vôňa po ktorej som tam túžil… Preklikajte si galériu, aby ste vedeli čo všetko sa na aute robilo.

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní