Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Prvé skúsenosti s Peugeot 307 CC

Peugeot 307 CC

Cesta k môjmu prvému kabrioletu Peugeot 307 CC bola dlhá. Nie že by som ten svoj kus vyberal mesiace, skôr som sa nevedel dokopať k tomu si konečne jeden kúpiť. A tak sa nakoniec stalo, celé vyberanie si môžete pozrieť v prvom diely tejto mini série Môj prvý kabriolet. No a v tom dnešnom sa najprv pozrieme na to, čo všetko sa muselo robiť, aby sa 307 CC dostala na cestu a prešla STK. A následne, aké sú moje prvé dojmy z používania tohto coupé-cabrioletu.

Recenzia a skúsenosti Peugeot 307 CC

Nič s nemusíme nahovárať. Vek sa na tomto aute ukazuje na mnohých miestach. A to aj vo forme, v ktorej by som ho radšej nevidel – interiér, ktorý má od trvácneho veľmi ďaleko, alebo elektronika, ktorá vám riadne ľúbi brnkať na nervy. Čo sa však dizajnu týka, myslím si, že toto je jeden z tých podarenejších Peugeotov tej doby (však, 407ka?) A na rozdiel od bežnej 307 alebo 308, má CC aspoň akú takú identitu a originalitu.

Pri CC vás bude zaujímať najmä jedna vec, kvôli ktorej ste si toto auto kupovali – spoľahlivosť otváracej pevnej strechy. Tu je však odpoveď takmer zakaždým rovnaká – je viac menej priamo úmerná starostlivosti, ktorú jej venoval predchádzajúci majiteľ. Teda okrem iného premazanie jej pohyblivých častí po každej sezóne. Môžete sa však stretnúť aj s prípadom, že strecha napriek starostlivosti odmietne fungovať ako má. V tom prípade je vaša voľba špecializovaný autoelektrikár, ktorý vie zistiť presnú príčinu.

Pri CC vás bude zaujímať najmä jedna vec, kvôli ktorej ste si toto auto kupovali – spoľahlivosť otváracej pevnej strechy

Ak vyberáte motor, moje jednoznačné odporúčanie je ísť do benzínového dvojlitra. Má primeraný výkon, aj keď jeho apetít je trocha vyšší než by bolo milé – rátajte okolo 9l/100km. Najmä predfaceliftová verzia s výkonom 100 kw je ešte klasika bez variabilného časovania ventilov, teda spoľahlivá mechanika. Len si strážte spotrebu oleja, tá môže byť niekedy vyššia.

Jazda je v 307 CC taká… priemerná. Ani nepoteší, ani neurazí. Nie, toto rozhodne nie je Mercedes CLK kvalitou jazdy, avšak pre danú cenovú kategóriu je to +- ok. Ruku na srdce, to čo vás ale zaujíma, je jazda bez strechy nad hlavou. Vtedy auto viditeľne zmäkne, avšak ten opojný pocit s vetrom vo vlasoch vám dá rýchlo zabudnúť na neduhy tohto auta. A o to ide, mať pocit, že máte iné, niečím špeciálne auto. A 307 CC vám ho dáva.

Za pomoc pri realizácii projektu ďakujem:
Náhradné diely na toto auto dodal e-shop Autodiely GAFA

Technické údaje Peugeot 307 CC 2,0 16v

Motor: 2,0 EW10 J4 (RFN) R4
Objem: 1997 ccm
Vŕtanie a zdvih: 85 mm x 88 mm
Kompresný pomer: -:1
Výkon: 136 k (100 kW) @ 5470 o/min
Krútiaci moment: 200 Nm @ 6200 o/min
Prevodovka: 5 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 205 km/h
0-100 km/h: 9 s
Kombinovaná spotreba: 9 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní