Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Ford Mustang GT 5.0 V8 je vymierajúci druh. Sakra!

Ford Mustang GT 5,0 V8

Áno, Ford Mustang GT 5.0 V8 je jeden z posledných dinosaurov na našej EÚ planéte. Atmosférické V8 motory sa totiž pomaličky ale isto uberajú do minulosti, a onedlho im hrozí úplné vyhynutie. A to je obrovská škoda pre x dôvodov, ktoré sa mi ani nechce rozpitvávať. Tak nech vám ako náplasť na tento stav poslúži aspoň toto najnovšie video, v ktorom som si to s touto V8 doslova užil ako to len šlo!

Recenzia a skúsenosti Ford Mustang GT 5.0 V8

Áno, niektoré plasty má interiér skutočne otrasné, miesto na zadných sedadlách je vyslovene zlé, a na ceste nepatrí k tým najrýchlejším z rýchlych, ale popravde, koho to zaujíma? Tá podstata auta je totiž niekde úplne inde. A ja len dúfam, že tá bude zachovaná aj v ďalšej, siedmej generácii. Áno, hovorím o V8 motore, o charaktere, o zvuku, o feelingu ktorý z katalógov a online stránok neochutnáte. Musíte ho zažiť.

Vďaka importérovi značky Ford na Slovensku, Summit Motors Slovakia, som mohol vyskúšať ten pocit slobody bez strechy nad hlavou. A áno, po pár dňoch sa mi Mustang vracal veľmi ťažko. Zhoda náhod chcela, že som v tomto aute absolvoval aj nejaké služobné cesty na natáčanie pre volant.tv a verte mi, toto auto môže dokonale slúžiť aj ako daily car. Dokonca aj vo verzií kabrio, pretože akustika je tu pomerne dobre zvládnutá. Áno, je to o niečo hlučnejšie než kupé, ale stále podstatne menej, ako by ste od auta s plátenou strechou čakali.

Verte mi keď poviem, že toto auto môže dokonale slúžiť aj ako daily car

Opisovať vám emócie za volantom tohto GéTéčka nemá zmysel, pretože je lepšie si pozrieť nové video s týmto autom. Tam si užijete aj trocha toho V8 revu. Radšej malé zamyslenie nad cenou tohto auta – za sumu ľahko prekračujúcu 40 000 EUR dostanete naozaj sexi legendu s V8 pod prednou kapotou a so 6 st. manuálom. Ukážte mi iné, podobné auto, ktoré si v tejto cene dokážete v Európe kúpiť. Obávam sa, že nič podobné tu neexistuje. Navyše s tak slávnym rodokmeňom, siahajúcim až do marca 1964.

Ak by vás kategória Muscle cars oslovila, tak určite mrknite aj na video s nemenej legendárnym Dodge Challenger R/T Scat Pack. Ten bude na vaše city útočiť rovnakými zbraňami!

Fotogaléria Ford Mustang GT 5.0 V8

Technické údaje Ford Mustang GT 5.0 V8

Motor: 5.0 V8 Coyote Ti-VCT
Objem: 5,038 ccm
Vŕtanie a zdvih: 92.2 mm x 92.7 mm
Kompresný pomer: 12,1:1
Výkon: 440 k (324 kW) @ 6500 o/min
Krútiaci moment: 529 Nm @ 4600 o/min
Prevodovka: 6 stupňový manuál / 10 stupňový automat
Maximálna rýchlosť: 250 km/h
0-100 km/h: 5,0 s
Kombinovaná spotreba: 12l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo u nás nájdete

Populárne

Zdieľaní