Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Smart Crossblade je magnet pre oči

Smart Crossblade

Ak túžite po pozornosti, tak Smart Crossblade je presne to, čo potrebujete. Absolútne jedinečné auto, ktorého dvojičku na ceste len tak nestretnete. A keď áno, bude vás to hriať pri srdci, že oproti šiel rovnaký blázon. A preto sa veľmi teším, že som mohol vyskúšať jediný kus na Slovensku. A áno, to auto je šialené aj spoza volantu, pretože na rozdiel od bežného auta je to niečo celkom iné (a to aj v porovnaní s bežným Smart Fortwo). Až tak iné, že mu prepáčite všetky nedostatky. A že tých má…

Recenzia a skúsenosti Smart Crossblade

Jazda v tomto aute je odlišná od čohokoľvek, s čím ste mali doteraz do činenia, vrátane rôznych kabrioletov či spyderov. Toto je proste iné, doslova máte pocit ako keby ste sedeli v motorovom člne na ceste. Pred vami a vedľa vás totiž nie je absolútne nič. Ešet aj dvere chýbajú, nakoľko sa pozeráte priamo na asfalt, ktorý sa vedľa auta mení na rozmazané šmuhy. Skrátka nová doba.

Smart Crossblade vychádza z klasického Smart Fortwo (presnejšie verzia City Cabrio), ktorý má ale niektoré vylepšené veci naviac. Napríklad motor ladený firmou Brabus, ktorý dosahuje až 75k. A to dáva tomuto 740 kg vážiacemu autu akceptovateľnú dynamiku. Stále vás však bude doslova brzdiť prevodovka, ktorá je síce 6. stupňová, ale robotizovaná. Dá sa s tým žiť a naučiť jazdiť tak, aby netrhala, ale celkovo je to asi to najväčšie mínus tohto inak zábavného auta.

Crossblade je auto len a jedine na pekné počasie, nakoľko, ako isto chápete, nemá nič, čo by vás chránilo pred nástrahami počasia. Áno, má kúrenie, ale to je skôr taká núdzovka ak by bolo najhoršie. Prekvapujúco si však toto auto zachovalo aspoň aké také minimálne odkladacie priestory, do ktorých sa snáď aj zbalíte na letnú dovolenku. Ale ruku na srdce, mali by ste tie gule ísť na tomto do chorvátska?

Fotogaléria Smart Crossblade

Technické údaje Smart Crossblade

Motor: 0.6 M160 turbo R3
Objem: 599 ccm
Vŕtanie a zdvih: 63.5 mm x 63 mm
Kompresný pomer: 9.5:1
Výkon: 75 k (55 kW) @ 5470 o/min
Krútiaci moment: 110 Nm @ 2200 o/min
Prevodovka: 6 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 150 km/h
0-100 km/h: 17 s
Kombinovaná spotreba: 5 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní