Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Audi A3 je jediné auto, ktoré reálne potrebujem

Audi A3 S line 35 TFSI

Testy a recenzie nových áut nie sú na volant.tv časté, ale ak sa nejakým venujem, tak to musí byť auto, ktorém stojí za to. No a dnes sa pozrieme na najnovšiu Audi A3 štvrtej generácie (označenie 8Y). Vďaka ľudom z PORSCHE SLOVAKIA som mal možnosť si vyskúšať túto novinka na cestách po celom Slovensku, kde som pre vás natáčal mnohé zaujímavé autá, ako napríklad Chevrolet Corvette C5. Otázka, ktorú som potreboval zodpovedať je, či „malá“ A3 35 TFSI dokáže pri tejto úlohe „prepravníka“ nahradiť väčšie a drahšie modely ako napríklad Audi A6.

Test a recenzia Audi A3 S line 35 TFSI

Moja Audi A3 nebolo žiadne orezávatko v základnej výbave. Popravde bola skôr z opačného konca, pretože v konfigurácií svietil napríklad balík S line (exteriér ale aj interiér, za ktorý sa pripláca takmer 2000 EUR) ale najmä motorizácia 35 TFSI s výkonom 150 k (110 KW) spolu so 7 stupňovou automatickou prevodovkou. A po takmer 1000 kilometroch môžem povedať, že sa jedná o veľmi dobrú kombináciu. Úprimne, najprv som bol skeptický, či bude fúkaná 1,5ka dostatočná pre auto tejto kategórie, ale… výborne!

To, čo na Audinách musíte rešpektovať, je kvalita interiéru. A nová A3 nie je výnimka. Skutočne prémiový feeling, ktorý poznáme už z väčších modelov. A navyše tento dizajnový smer, ktorý Audi zvolilo pri tejto generácií vozidiel fakt môžem. A v zásade to bola prvá vec, ktorú komentoval každý spolujazdec – skrátka ten interiér spravil dojem zakaždým.

Najdôležitejšie bolo, ako si nová Audi A3 poradí s porciou kilometrov počas natáčania. Predsa len, z malých áut sme zvyknutí na kopec kompromisov.

To najdôležitejšie ale bolo, ako si A3 poradí s tou porciou kilometrov, ktorá ma čakala počas natáčania. Predsa len, z malých áut sme zvyknutí na kopec kompromisov. A ja som hlavne mal s čím porovnávať, pretože ešte pred nejakým časom som mal služobáka Audi A6 predchádzajúcej generácie. Bude A3 hlučnejšia? Únavnejšia? Nepohodlnejšia?

Väčšinu ciest s natáčaniami som absolvoval v priebehu dvoch dní. A úprimne, A3 bola perfektným spoločníkom, ani na sekundu mi nenapadlo, že by som kvôli komfortu potreboval väčšiu A6. Áno, ak sa vozíte v štyroch ľudoch plus veľa batožiny, je možné že A3 bude malá, ale ako presúvadlo per jedného? No problem.

Audi je prémiová značka, teda lamentovať nad základnou cenou nad 30 000 EUR a príplatkovou výbavou ktorá ju s ľahkosťou ešte nafúkne o ďalších 50% asi nie je na mieste. Nemecká prémia je skrátka taká. Ak je váš rozpočet na nové auto tejto kategórie práve v tejto hladine, v novej Audi A3 dostanete skvelý produkt.

Fotogaléria Audi A3 S line 35 TFSI

Technické údaje Audi A3 35 TFSI

Motor: 1,5 35 TFSI
Objem: 1 498 ccm
Vŕtanie a zdvih: 74.5 mm x 85.9 mm
Kompresný pomer: 12.5:1
Výkon: 150 k (110 kW) @ 5000 o/min
Krútiaci moment: 250 Nm @ 1500 o/min
Prevodovka: 7 stupňový automat
Maximálna rýchlosť: 224 km/h
0-100 km/h: 8,4 s
Kombinovaná spotreba: 6 l/100 km

Pokračovať v čítaní
1 komentár

1 komentár

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo u nás nájdete

Populárne

Zdieľaní