Pripoj sa k volant.tv

Testy a recenzie

Život s Nissan LEAF E+ je fajn. Má to však háčik. Teda dva.

Nissan LEAF E+

Príležitosť vyskúšať si elektromobil aj na dlhšie obdobie znamená priblížiť sa reálnym životným podmienkam a situáciam. A presne to ma zaujimálo, či je život s takýmto autom pre mňa niečo skutočné. Bude mi stačiť dojazd auta? Budem ho mať kde nabíjať? A budem mať na to vôbec čas? Vďaka importérovi Nissan pre Slovenskú republiku to už viem a vy sa to v tomto videu dozviete tiež.

Je elektromobil ako Nissan LEAF pre mňa?

Toto nebola moja prvá skúsenosť s Nissan Leaf, pretože už skôr som si podebatoval s majiteľom prvej generácie ktorú som si aj vyskúšal. A hneď na úvod musím priznať, že táto druhá generácia je o veľlký kus v predu, minimálne čo sa dizajnu a interiéru týka. Stále to však nie je ono, nemôžem si pomôcť, ale ten dizajn mi nie je po chuti…

Čo sa mi však veľmi páči, to je jednoduchosť používania pri každodennom živote. Skrátka nič neriešite, sadnete a idete, dokonca si viete Leaf aj na diaľku pripraviť tak, aby vás čakalo vyhriate alebo vychladené. Vaša jediná starosť sa zmrskne na to, kde a kedy doplniť energiu. A to si priznajme, vás bude zaťažovať ďaleko viac, než na bežnom spalováku. Ak však máte možnosť, tak ako ja, nabiť auto doma či v práci, máte v zásade po starostiach. Ale čo ak túto vymoženosť nemáte? Tak musíte ovládať kde sa to dá spraviť, napríklad v rámci nákupu.

Celkovo, aj napriek všednému dizajnu, nový Nissan Leaf hodnotím ako výrazný krok vpred. Určite veľký posun voči prvej generácií. Áno, stále je interiér zmesou všetkého možného zo skladu Nissanu. A áno po druhý krát, Leaf stále nemá termomanažment batérie. Ten vás síce netrápi, pokiaľ je auto v záruke, ale neskôr to môže mať výrazný dopad na životnosť batérie. Najmä ak ich pravidelne nabíjate maximálnym možným tempom.

V každom prípade je ale Leaf dôkaz, že elektromobilita má zmysel už dnes. Teda za predpokladu, že vyššia nadobúdacia cena nie je pre vás prekážkou. A máte kde autu dopĺnať šťavu. A stačí vám limitovaný dojazd. V tom prípade, smelo do Leafu!

Populárne

Zdieľaní