Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Dokonalý úsmev? Stačí 300 koní a Mitsubishi Lancer Evolution IX

Mitsubishi Lancer Evolution

V  ten deň nebolo počasie nič moc, aj keď na pomery začínajúcej zimy bolo ešte ok. To mi však vôbec nevadilo, nakoľko ma hrial pocit, že v paddocku na Slovakia Ringu má už čaká nadupané Mitsubishi Lancer Evolution IX a jeho pilot Peter Florek, jazdiaci pod hlavičkou Slovak National Hill Climb Team. Som si istý, že toto by dotiahlo na okruh každého, komu koluje v žilách čo i len trocha benzínu. Čerešničkou bolo, že sa to celé jazdilo v rámci akcie Keskomobile Auto Show 2017, takže depo bolo posiate závoďakmi. Takže, prišiel ten dokonalý úsmev?

Áno, už od nastupovania do auta, pretože to je na samostatnú kapitolu. No a samotná jazda na sedadle spolujazdca? Čo vám budem roprávať, pozrite si priložené video! (teda video blog alebo vlog skrátene…). Jazda v závoďáku je úplne iné kafé voči civilnému, aj keď silnému a rýhlemu autu (napríklad poladený Lancer Evolution X). Tu dostávajú vaše vnemi naozaj silno zabrať – hluk, preťaženie, vybrácie…

Samozrejme, chce to aj skúseného pilota, čo Peter rozhodne je. Potom už len sledujete koncert nôh a rúk a nechce sa vám veriť, že tú ďalšiu zákrutu dáte. No a samozrejme že áno – ručná brzda, kontra, plný plyn a veziete sa ďalej. Navyše v kratučkých prestávkach medzi zákrutami sa len čudujete, ako je možné, že toto Mitsubishi Lancer Evolution IX má takú trakciu? Na asfalte, na šotoline, na štrku? Skrátka všade… Vhupnite teda so mnou na miesto spolujazdca a užite si túto jazdu!

Technické údaje Mitsubishi Lancer Evolution IX

Motor: 2.0 4G63 Turbo R4
Objem: 1997 ccm
Vŕtanie a zdvih: 86 mm x 86 mm
Kompresný pomer: 9:1
Výkon: 291 k (214 kW) @ 6500 o/min (rally verzia skupiny N 300k)
Krútiaci moment: 392 Nm @ 3500 o/min
Prevodovka: 5 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 250 km/h
0-100 km/h: 4,5 s
Kombinovaná spotreba: 11 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní