Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Braňove Subaru Baja

Subaru Baja

Ani sa Braňovi nečudujem, že si už dávno chcel kúpiť toto auto. Subaru Baja je totiž model, ktorý je v Európe veľmi vzácny, aj keď práve tu by našiel svoje uplatnenie. Navyše je už na pohľad COOL! Technicky vychádza z modelu Legacy/Outback, avšak je upravený do podoby jedinečného 4 miestneho pickupu. Skrátka nezapadá do žiadnej definovanej kategórie, ale vytvára si vlastnú. Baja bol pôvodne zamýšlaný pre surferov, ktorý tu našli veľmi dômyselné riešenia práve pre ich hobby. Napríklad ukladací priestor pre surférsku dosku. Poznáte iné auto, ktoré také niečo má?

Recenzia a skúsenosti Subaru Baja

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, tak iné podobné auto ako je práve Baja mi nenapadne. Skrátka je to úlet, ktorým chcelo Subaru otestovať, či sa chytí. Malá nápoveda – nechytil sa. A to je škoda. Pre túto značku to však nebola prvá skúsenosť s takýmto typom auta, pretože v rokoch 1978-1994 ponúkala Subaru BRAT. Ďalší úlet v podobnom balení.

Šoférovať ho vám príde ako keby ste šoférovali SUV. Aj na výšku aj na dĺžku. Tá je totiž takmer presne 5 metrov. Ale pritom si nepripadáte, že by ste sedeli za volantom nemotorného pickupu. V tom je tá krása tohto auta, ktoré sa snaží nezapadnúť do žiadnej triedy, avšak ponúkať to najlepšie z mnohých.

Je celkom zaujímavé, že nadstavba na korbu nebola sériová, ale musela sa dorábať treťou stranou. Navyše aj jej inštalácia a deinštalácia nie je úplne rýchla a bezproblémová. Ale razom sa z tohto auta stane niečo úplne iné. A unikátne. Nebudem nič zakrývať, takto sa mi Baja páči najviac. Ako som spomínal, totálny úlet.

Interiér je klasické Subaru Legacy, konkrétne tretia generácia (1998–2004 označenie BE, BH, BT) na ktorej základoch toto auto stojí (alebo Outback ak by sme boli úplne presní). Zdieľa s ním väčšinu dielov aj keď niektoré sú pre Baja unikátne. To zisťoval Braňo postupne, keď bolo treba zhánať diely. Ale poradil si a zohnal, takže mu Baja robí radosť naďalej.

Fotogaléria Subaru Baja

Technické údaje Subaru Baja

Motor: 2.5 EJ251 / EJ253 SOHC H4
Objem: 2457 ccm
Vŕtanie a zdvih: 95.5 mm x 79 mm
Kompresný pomer: 10:1
Výkon: 167 k (123 kW) @ 5600 o/min
Krútiaci moment: 225 Nm @ 4400 o/min
Prevodovka: 5 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 220 km/h
0-100 km/h: 7,5 s
Kombinovaná spotreba: 11l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo u nás nájdete

Populárne

Zdieľaní