Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Igorov Nissan 350Z Z33

Nissan 350Z Z33

Legendárna rodina Z od Nissanu (alebo od Datsun ak chcete) je tu s nami už vyše pol storočia. Teda dosť dlhá doba na to, aby sme každého jeho člena poznali do podrobna. Veď len na volant.tv som vám svojho času priniesol projekt Datsun 280Z, no a dnes to bude jeden z mladších členov Nissan 350Z s označením Z33. Igor, jeho majiteľ, sa oňho stará, aj keď nechce mať z neho královnu krásy, skôr auto pre rýchlu jazdu na okruhu. Tak sa na ňu pozrite!

Recenzia a skúsenosti Nissan 350Z Z33

Nemusíme si nič klamať, kúpiť dobrý, nesprasený a udržiavaný kus je niečo ako vyhrať v plesovej tombole. Skrátka väčšina kusov v predaji sú také vyžité autá. Preto extrémny pozor na to, čo za Zetko kupujete. Predfaceliftované modely mali poddimenzované prevodovky (synchróny), to sa dá zistiť aj pri bežnej jazde. Horšie na tom ale bude stav motora, kde sa musíte sústrediť na klepotavé zvuky – tie prezrádzajú „vydojené“ ložiská napr na kľuke.

Ak už ten svoj kus máte, a ste s ním spokojný, tak vedzte, že vlastníte auto, ktoré má obrovský potenciál na ďalšie úpravy. A tým nemyslím optický tuning á la Fast and Furious, ale zlepšenie už tak výborných jazdných vlastností auta. Napríklad inštaláciou niektorého renomovaného mena. Lacné ebay hračky vynechajte, neslúžia na nič iné, než na optické zníženie auta.

Taktiež si dávajte pozor na „prezlečené“ US verzie Zetiek, pretože tie sú až priveľmi často ochudobnené o dôležitú výbavu

Bežná údržba tohto auta spadá do kategórie priemerne náročných a drahých. Teda pokiaľ nejdete robiť generálku motora, v tom prípade sa situácia začína meniť v majiteľov neprospech… Preto preverujte servisnú históriu auta, najmä interval výmeny oleja v motore. To je tá najkľúčovejšia vec pri 350Z.

Taktiež si dávajte pozor na „prezlečené“ US verzie Zetiek, pretože tie sú až priveľmi často ochudobnené o dôležitú výbavu ako napríklad LSD (samosvorný diferenciál), elektroniku či veľké Brembo brzdy, ktoré rozhodne chcete mať na palube svojej 350Z.

Fotogaléria Nissan 350Z Z33

Technické údaje Nissan 350Z

Motor: 3.5 L VQ35DE V6
Objem: 3498 ccm
Vŕtanie a zdvih: 95.5 mm x 81.4 mm
Kompresný pomer: -:1
Výkon: 291 k (214 kW) @ 6200 o/min
Krútiaci moment: 371 Nm @ 4800 o/min
Prevodovka: 6 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 250 km/h
0-100 km/h: 6,0 s
Kombinovaná spotreba: 11l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní