Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Projekt Subaru Impreza WRX STI (GD) 1. diel

Subaru Impreza WRX STI (GD)

Subaru Impreza WRX STI 2. generácie, označenie GD, je stálicou vo svete petrolheadov. Väčšina z nich však svoju pozemskú púť už dávno skončila, pretože rokmi menili majiteľov a nie každý ich vedel a hlavne dokázal servisovať. A dnes si predstavíme auto, ktoré by čakal rovnaký osud. Naštastie sa ho ujala dobrá duša, ktorá mu prinavráti lesk a slávu. A dodá pár koní a Nm. Sledujte tento napínavý projekt, ktorý vzniká v spolupráci s dielňou JapGarage.

Recenzia a skúsenosti Subaru Impreza WRX STI (GD)

Táto druhá generácia Subaru Impreza pred faceliftom (2000-2002), označovaná ako GD (sedan) a GG (kombi), má niekoľko kontroverzných prezívok, ako napríklad „Bug Eye“, teda hmyzie oči. A skutočne, tie jej svetlá sa stali poznávacím znamením a prispeli k menšej popularite tohto auta. Čo je ale na druhej strane dobré, nakoľko sú práve tieto predfacelifty cenovo dostupné.

Samozrejme, nízka nákupná cena neznamená nízku prevádzku či servis. A toto je zároveň kameň úrazu, keď si mnoho ľudí kúpi aj silnejšiu verziu ako WRX či WRX STI a následne nemá na správny a pravidelný servis. A tak tieto auta často chátrajú alebo sú obeťou pseudoúpravcov. Taktiež si treba dávať pozor na všeliaké „motanice“ keď sa WRX „prezlečie“ za STI a následne sa tak predáva. Toto si vždy nechajte skontrolovať odborníkom, pretože rozdiel týchto dvoch verzií je obrovský najmä v použitých komponentoch (odolnosť atď).

Tento konkrétny kúsok bol dovezený v nepojazdnom stave, avšak so 100% pôvodnou karosériou, teda auto nebolo po búračke

Tento konkrétny kúsok bol dovezený v nepojazdnom stave, avšak so 100% pôvodnou karosériou, teda auto nebolo po búračke. A to bol cieľ, nájsť vhodného adepta na projekt, ktorému sa komplet zrepasuje technika, ale na karosériu sa nemusí šahať.

Ako prvé sa samozrejme spraví rozborka auta a následne príde na rad kompletná generálka motora. Ten navyše dostane veľa silnejších komponentov z Japonskej verzie, takže aj životnosť či zmysluplný výkonový limit sa výrazne posunie hore. Meniť sa však bude aj prevodovka, pretože niektorý z predchádzajúcich majiteľov nemal na silnejšiu originálnu STI, ale dal tam slabšiu WRX.

Dostupnosť náhradných dielov je prijateľná, dokonca ani ich ceny nie sú astronomické (na pomery triedy auta samozrejme). A to sa bavíme aj o originál dieloch priamo od Subaru. Viac detailov nájdete vo videu.

Fotogaléria Subaru Impreza WRX STI (GD)

Technické údaje Subaru Impreza WRX STI (GD)

Motor: 2.0 L EJ20 F4
Objem: 1994 ccm
Vŕtanie a zdvih: 92 mm x 75 mm
Kompresný pomer: 8,0:1
Výkon: 269 k (198kW) @ 6000 o/min
Krútiaci moment: 343 Nm @ 4000 o/min
Prevodovka: 6 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 240 km/h
0-100 km/h: 5,5 s
Kombinovaná spotreba: 12 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo u nás nájdete

Populárne

Zdieľaní