Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Projekt Subaru Impreza WRX STI (GD) 1. diel

Publikované

on

Subaru Impreza WRX STI (GD)

Subaru Impreza WRX STI 2. generácie, označenie GD, je stálicou vo svete petrolheadov. Väčšina z nich však svoju pozemskú púť už dávno skončila, pretože rokmi menili majiteľov a nie každý ich vedel a hlavne dokázal servisovať. A dnes si predstavíme auto, ktoré by čakal rovnaký osud. Naštastie sa ho ujala dobrá duša, ktorá mu prinavráti lesk a slávu. A dodá pár koní a Nm. Sledujte tento napínavý projekt, ktorý vzniká v spolupráci s dielňou JapGarage.

Recenzia a skúsenosti Subaru Impreza WRX STI (GD)

Táto druhá generácia Subaru Impreza pred faceliftom (2000-2002), označovaná ako GD (sedan) a GG (kombi), má niekoľko kontroverzných prezívok, ako napríklad „Bug Eye“, teda hmyzie oči. A skutočne, tie jej svetlá sa stali poznávacím znamením a prispeli k menšej popularite tohto auta. Čo je ale na druhej strane dobré, nakoľko sú práve tieto predfacelifty cenovo dostupné.

Samozrejme, nízka nákupná cena neznamená nízku prevádzku či servis. A toto je zároveň kameň úrazu, keď si mnoho ľudí kúpi aj silnejšiu verziu ako WRX či WRX STI a následne nemá na správny a pravidelný servis. A tak tieto auta často chátrajú alebo sú obeťou pseudoúpravcov. Taktiež si treba dávať pozor na všeliaké „motanice“ keď sa WRX „prezlečie“ za STI a následne sa tak predáva. Toto si vždy nechajte skontrolovať odborníkom, pretože rozdiel týchto dvoch verzií je obrovský najmä v použitých komponentoch (odolnosť atď).

Tento konkrétny kúsok bol dovezený v nepojazdnom stave, avšak so 100% pôvodnou karosériou, teda auto nebolo po búračke

Tento konkrétny kúsok bol dovezený v nepojazdnom stave, avšak so 100% pôvodnou karosériou, teda auto nebolo po búračke. A to bol cieľ, nájsť vhodného adepta na projekt, ktorému sa komplet zrepasuje technika, ale na karosériu sa nemusí šahať.

Ako prvé sa samozrejme spraví rozborka auta a následne príde na rad kompletná generálka motora. Ten navyše dostane veľa silnejších komponentov z Japonskej verzie, takže aj životnosť či zmysluplný výkonový limit sa výrazne posunie hore. Meniť sa však bude aj prevodovka, pretože niektorý z predchádzajúcich majiteľov nemal na silnejšiu originálnu STI, ale dal tam slabšiu WRX.

Dostupnosť náhradných dielov je prijateľná, dokonca ani ich ceny nie sú astronomické (na pomery triedy auta samozrejme). A to sa bavíme aj o originál dieloch priamo od Subaru. Viac detailov nájdete vo videu.

Fotogaléria Subaru Impreza WRX STI (GD)

Technické údaje Subaru Impreza WRX STI (GD)

Motor: 2.0 L EJ20 F4
Objem: 1994 ccm
Vŕtanie a zdvih: 92 mm x 75 mm
Kompresný pomer: 8,0:1
Výkon: 269 k (198kW) @ 6000 o/min
Krútiaci moment: 343 Nm @ 4000 o/min
Prevodovka: 6 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 240 km/h
0-100 km/h: 5,5 s
Kombinovaná spotreba: 12 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní