Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Mirova Honda Integra Type R

Honda Integra Type R

Mnoho ľudí ohŕňa nos nad autami s predným náhonom. Údajne sú slabé, pomalé, nefunkčné… Honda Integra Type R je všetko, len nič z týchto predsudkov. A z môjho pohľadu sa jedná o jedno z najlepších áut s predným náhonom (prvá trojka určite). Neskutočne dobre a kvalitne postavené vozidlo, ktoré ešte aj mnoho rokov po skončení výroby môže vyučovať o tom, ako postaviť športovú „prednokolku“. Nech sa páči, Type R!

Recenzia a skúsenosti Honda Integra Type R

Z dnešného pohľadu je Integra Typer R skutočne auto zo starej školy. Dnes už nikto takéto auto nevyrába, hlavne jej motor (označenie B18C6 pre EÚ trh, B18C pre JDM) je niečo iné. Čistá, poctivá a hlavne vysokootáčková atmosféra, ktorá točí takmer 9000 o/min. Áno, ťah turbo motoru je príjemný, ale toto je niečo. Máte pocit, že tie otáčky nemajú strop ani koniec. A hlavne, je to prudko návykové!

Navyše má Integra Typer R v rukáve brutálne eso – ľahkosť. A to je niečo, čo si už dnes najmä kvôli zvýšenej bezpečnosti nemôžeme v tejto triede dovoliť, keďže porovnateľne veľké autá pribrali tak 200 kg živej váhy. No a nakoniec je to samozrejme extrémna mechanická presnosť. Všetko pôsobí nie len veľmi ľahko ale aj presne. Príklad je radenie rýchlostí, chirurgicky presné. Riadenie? Detto, presne viete, kam auto v danom momente mieri a čo sa pod ním deje. Skrátka pravé vodičšké auto.

Toto je auto, aké už nikto nikdy nevyrobí. A to je rozhodne škoda!

Integra je teda auto na víkendy, avšak čo nie je, to je auto na každý deň či dlhšie cesty. Je pekelne rýchlo, ale aj, úprimne, celkom únavné. Nejde len o hluk, ale najmä o neustálu snahu s vami komunikovať, o potrebu ju stále držať v tých správnych otáčkach. A navyše, toto auto nemá 6ku, takže dialnica je menší očistec…

Chcel by som ju? Určite áno! Úžašné auto! Avšak len ako druhé, tretie do garáže. Vždy by som sa tešil, až budem mať chvíľu čas ju prebehnúť a vyskúšať aké to je, keď tesne pod 6000 o/min zapne VTEC a auto letí dopredu. Ten zvuk, ten pocit…

Fotogaléria Honda Integra Type R

Technické údaje Honda Integra Type R DC2

Motor: 1,8 DOHC VTEC B18C6
Objem: 1797 ccm
Vŕtanie a zdvih: 81 mm x 87,2 mm
Kompresný pomer: 11,1:1
Výkon: 190 k (140 kW) @ 7900 o/min
Krútiaci moment: 178 Nm @ 7300 o/min
Prevodovka: 5 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 230 km/h
0-100 km/h: 6,5 s
Kombinovaná spotreba: 8 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní