Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Jazdený Nissan GT-R: sen či nočná mora?

Jazdený Nissan GT-R

Skúsenosti s Nissan GT-R R35 nikdy nie sú na zahodenie, pretože toto auto ako jazdenka rapídne padlo na cene. A dnes sa dostáva do teritória, kde je už dostupné pre široké masy, čo doteraz kupovali len iné ale najmä lacné autá značky Nissan. Pred kúpou GéTéeRka by ste si však mali dobre zvážiť, či je toto auto práve pre vás. Dá sa síce „lacno“ kúpiť, ale ako by ste čakali, na potenciálneho kupca tu čaká nejedna nástraha… Dokonale tu platí príslovie, že kto chce opicu, musí mať na banány. Takže platí, že je jazdený Nissan GT-R sen či nočná mora?
Viac vo video blogu, ktorý som pripravil v spolupráci s Japgarage v Bratislave, špecialistami na GT-R.

Recenzia a skúsenosti Nissan GT-R

Kúpiť jazdený Nissan GT-R sa dá už pomerne ľahko, v inzerátoch je ich dosť. Treba však veľmi opatrne vyberať, pretože na trhu je enormné množstvo doslova zodraných a neudržiavaných áut. Preto treba byť opatrný, akú jazdenku si nakoniec donesiete domov. Lebo sa ľahko môže stať, že sa budete tešiť z tohto auta len dva krát – keď ho kúpite a keď ho predáte.

Ideálne je, ak má váš vyhliadnutý Nissan GT-R kompletnú a najmä overiteľnú servisnú históriu. Pretože papier znesie všetko, treba jednoducho overovať. Taktiež overujte kilometre, aby sa nejednalo o stočenku u ktorej sa už nikdy nedopátrate aké su reálne servisné intervaly. Ak si na niečo dávať pozor, tak na dodržiavanie servisných intervalov, ktoré sú pre niektoré komponenty kľúčové (najmä výmena oleja úplne všade kde sa nachádza).

Jazdený Nissan GT-R kupujte s rozvahou, nesadnite na lákavý lep nízkej ceny

Nissan GTR R35 je v podstate spoľahlivé auto. Ak mu teda venujete kvalitný a pravidelný servis (napríklad výmena oleja po max 10 000 km / raz ročne), odmení sa vám. Rozpisovať sa o tom, ako toto auto jazdí je zbytočné. Treba len dodať, že v správnych rukách je to neuveriteľne rýchle a potentné auto. Veď si pozrite, ako ma na GT-R R35 previezol Seiji Ara. Áno ten Seiji Ara (荒 聖治), ktorý vyhral LeMans a pravidelne vystupuje v relácií Best Motoring s inou legendou – Keiichi Tsuchiya (土屋圭市). Takže až taký zlý asi nebude…

Servis Nissan GT-R

Pri servise tohto auta máte vždy dve možnosti – buď oficiálny servis alebo špecialistu na GT-R. Je na zvážení každého majiteľa čomu dá prednosť, ale všeobecne nedáva finančný zmysel chodiť s jazdeným autom k oficiálnemu dílerovi do servisu. Práve preto som sa obrátil na dielňu JapGarage v Bratislave, aby som si s jej majiteľom Zdenom pokecal o servise a údržbe GT-R R35. Orientačné ceny niektorých základných úkonov na GT-R R35 (tie sa môžu meniť v čase a hlavne od konkrétneho prípadu):

  • Výmena motorového oleja (materiál + práca) cca 200 EUR
  • Výmena prevodového oleja (len materiál) cca 600 EUR
  • Ceny ďalších úkonov nájdete priamo v priloženom videu o Nissane GT-R.

Náhradné diely Nissan GT-R

Náhradné diely opäť môže riešiť dvoma cestami. A niektoré, ako napríklad novú kompletnú prevodovku, jedine od dílera. A dôvod? Oficiálne sa nedá servisovať, predajú vám len celý kus… Orientačné ceny niektorých základných náhradných dielov na GT-R R35 (originál alebo aftermarket):

  • komplet nová prevodovka – cca 25 000 EUR
  • predné brzdy (kotúče + platničky) – cca 2000 EUR
  • zadné brzdy (kotúče + platničky) – cca 1500 EUR
  • tyčky stabilizátora a uloženie (predné + zadné) – cca 600 EUR
  • komplet set lamela medzinanápravovej spojky – cca 3000 EUR
  • predný nárazník (bez lišty, znakov atď) – cca 1800 EUR
  • Ceny ďalších náhradných dielov nájdete priamo v priloženom videu o Nissane GT-R

Fotogaléria Nissan GT-R

Technické údaje Nissan GT-R

Motor: 3.8 V6 twin-turbo VR38DETT
Objem: 3799 ccm
Vŕtanie a zdvih: 95.5 mm x 88.4 mm
Kompresný pomer: 9.0:1
Výkon: 485 k (357 kW) – 609 k (448 kW) @ 6400 o/min
Krútiacia moment: 588–652 Nm @ 3200-6000 o/min
Prevodovka: 6 st. dvojspojková automatická
Topspeed: 300+ km/h
0-100 km/h: 2,5 – 3,2 s
Kombinovaná spotreba: dosť 🙂

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní