Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Fiat Ritmo ktoré má len 55 000 km od nova!

Fiat Ritmo

Všetko to začal Volkswagen so svojím bestsellerom Golf (ok, podľa niektorých Fiat so svojím modelom 127). Nová móda hatchbackov sa začala valiť Európou a bokom nechcel ostať ani Fiat. A tak v roku 1978 predstavil svoje želiezko v ohni Ritmo. To prinieslo podobný recept ako Golf, teda dizajn, motor vpredu a náhon na predné kolesá. Teda na pomery Fiatu nič nové, pretože s touto koncepciou tu už bolo niekoľko modelov, napríklad Fiat 127. Dnes vám vďaka Carclassic and Consulting predstavím tento nádherne zachovalí kúsok. Ritmo, ktoré má od novoty len 55 000 km!

Recenzia a skúsenosti Fiat Ritmo

Kariéra Ritma trvala rovných 10 rokov – 1978 až 1988 a vyrobilo sa ho 1,8 milióna kusov. A možno by keriéra trvala aj dlhšie, nebyť iného auta z vlastnej stajne – Fiat Uno. To totiž hneď po predstavení v roku 1983 spôsobilo taký rozruch, že ihneď zatienilo Ritmo, aj keď bolo práve po svojom prvom facelifte. Mimochodom dizajn Ritma dostal na starosti Sergio Sartorelli, teda človek ktorý okrem iného navrhol aj Fiat 126.

Ritmo sa teda dočkalo dvoch faceliftov – v roku 1982 a 1985. Najmä ten prvý priniesol mnoho zmien aj na technickom poli (napr lepšia ale najmä ľahšia karoséria) alebo dizajnu (nová predná maska, nová zadná partia a iné drobnosti). Posledný rok pre Ritmo bol 1988 keď ho nahradilo moderné Tipo. Snáď aj to vám prinesiem, pretože sa jedná o rozhodne zaujímavé auto.

Dnes predstavené auto je z roku 1984 s motorom 1,1 o výkone 60k. Dá sa povedať, že sa jedná o totálne základnú výbavu (nech vás nemýlia Abarth kolesá, tie boli pridané až neskôr). Ale aj napriek tomu je to veľmi príjemné auto na šoférovanie. A to aj voči generačne novšej Škoda Favorit. A na moje veľké prekvapenie, tých 60k je pre jazdu vo dvojici úplne ok.

Ak by ste zatúžili po takomto peknom aute, napr ako investičnú príležitosť, tak neváhajte kontaktovať Carclassic & Consulting kde vám radi dajú viac informácií o aute.

Fotogaléria Fiat Ritmo

Technické údaje Fiat Ritmo 60

Motor: 1.1 8v Fiat
Objem: 1116 ccm
Vŕtanie a zdvih: – mm x – mm
Kompresný pomer: –
Výkon: 60 k (44 kW) @ 5300 o/min
Krútiaci moment: 105 Nm @ 3500 o/min
Prevodovka: 5 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 150 km/h
0-100 km/h: 11 s
Kombinovaná spotreba: 7 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo u nás nájdete

Populárne

Zdieľaní