Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Fiat 126 POP 2000 je najmenšie kabrio na svete

Fiat 126 POP 2000

Slávne autíčko Fiat 126 som vám už na volant.tv predstavil. Dnes vám však predstavím jeho, nebojím sa to napísať, exkluzívnu a raritnú verziu POP 2000. Tá sa vyrobila v počte len 400 kusov, čo je dokonca menej než napríklad Bugatti Veyron (tých je cca 450 kusov). Sranda, že? Tak skočte na palubu najmenšieho kabria na svete aby ste zistili, aké to je, šoférovať ho po našich Slovenských cestách!

Recenzia a skúsenosti Fiat 126 POP 2000

Toto auto je maličké. A svojím spôsobom aj elegantné a krásne. Aj keď nesúhlasíte, tak musíte aspoň uznať, že je jedinečné a raritné. A ja som sa pri jeho šoférovaní cítil, že je jediné na svete, takú obrovskú pozornosť na seba pútalo! (ak vám pozornosť okolia nerobí dobre, tomuto kúsku sa vyhnite…).

V dobe, keď Fiat 126 vznikol (či neskôr už ako Polski Fiat), nikto ani len nepredpokladal, že sa raz z neho bude vyrábať aj kabrio. A predsa sa o pár rokov neskôr narodilo buď ako POP 2000/650, alebo ako verzia Bosmal. Táto konkrétna verzia POP 2000 stojí na základoch vylepšenej a dá sa povedať že aj poslednej 126ky s názvom 126 BIS. Tá hlavná zmena bola, že pod zadnou kapotou už nepracoval vzducháč, ale vodník, teda vodou chladený motor. Irónia osudu je, že aj Porsche v tejto dobe prechádzalo pri type 911 na vodné chladenie svojich boxerov, konkrétne typ 996 v roku 1998.

Fiat 126 bez strechy je iné, je výnimočné, aj keď technicky ničím nevyniká.

Šoférovať Fiat 126 kabrio je nezvyk. Všetko je tu maličké, hlava vám trčí von z auta a dvere sú ako z detského autíčka, je až nebezpečne pomalé, ale je na ňom niečo, čo ho robí neuveriteľne sexi. Niečo, čo vám vraví hej, som EXTRA trieda! A to presne je. A vtedy si spomeniete na všetky tie jeho prezývky ako Maluch, Kikirez, Peglica, Kispolszki, Kisplak, Bambino…

Náhradné diely budete na toto auto zháňať ťažko. Bežný spotrebák nie, ale čokoľvek, čo je špeciálne vyrábané len pre POP 2000 (existovala aj verzia POP 650, avšak s nižšou výbavou) bude mať cenu zlata. Napríklad dvere. Taktiež strecha býva po tých rokoch zničená a najlepšie čo môžete spraviť je dať ušiť novú, presne ako v prípade tohto auta.

Fiat 126 POP 2000 na predaj

Ak by ste po vzhliadnutí tohto videa zatúžili mať tento krásny modrý POP 2000 v garáži, je tu dobrá správa. Majiteľ sa ho rozhodol predať do dobrých rúk. Samozrejme, cena je ďaleko vyššia než u klasickej 126ky, s tým treba rátať. Za svoje peniaze však dostanete auto, ktoré na ceste určite nestretnete každý deň. Nech sa páči, majiteľa môžete kontaktovať na tel. čísle: 0904 262 626

Fotogaléria Fiat 126 POP 2000

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní