Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Suzuki Kizashi je auto o ktorom ste nikdy nepočuli. A to je rozhodne škoda!

Suzuki Kizashi 2,4 AWD

Mám rád, keď ma nejaké takmer neznáme auto dokáže pozitívne prekvapiť. A presne to sa stalo aj so Suzuki Kizashi. To som síce poznal, ale nikdy som sa v ňom neviezol, ani nejak bližšie neskúmal. Skrátka stálo mimo môj radar. A to až do momentu, keď som dostal ponuku na natočenie videa s týmto autom. A po tejto krátkej skúsenosti môžem povedať, že je rozhodne škoda, že dopadlo takto neslávne – takmer nikto ho nepozná a Suzuki potichu začalo škrtiť výrobu už po 3 rokoch… Chcete vedieť dôvod?

Recenzia a skúsenosti Suzuki Kizashi

S týmto autom si môžete byť istí, že ďalšie na ceste len tak nestretnete. A napríklad pre mňa je to veľmi silný argument, prečo si také vozidlo kúpiť. Navyše ho ľudia vôbec nepoznajú, ani podľa vzhľadu ani podľa mena. Skrátka od značky Suzuki by takéto auto nečakali. Táto automobilka s ním spravila krok do neznáma, ktorý nebol úspešný, aj keď je to skvelé auto. Dôvody, prečo sa to nepodarilo, nájdete priamo vo videu volant.tv.

Treba povedať aj to, že medzi rovnako starými a drahými jazdenkami neexistuje iné, ktoré by ponúkalo za tieto peniaze toľko vecí a v takomto peknom a kompaktnom balení. Už len preto by vás mohlo Kizashi zaujímať. Chcete nevšednú ale spoľahlivú techniku s pohonom 4×4? Tak nehľadajte ďalej, Japonci majú pre vás ponuku…

Chcete nevšednú ale spoľahlivú techniku s pohonom 4×4? Tak nehľadajte ďalej, Japonci majú pre vás ponuku…

Značka Suzuki je pozicionovaná ako výrobca cenovo dostupných áut. A tomu žiaľ zodpovedá aj pár vecí, ktoré s tým idú ruka v ruke. Napríklad veľmi lacný interiér. To sa, na počudovanie, v tomto prípade nekoná. Tak ako ani slabé odhlučnenie či kompromisy vo výbave. Skrátka Kizashi bol aj na pomery Suzuki iné auto. Lepšie, prémiovejšie.

A jazda? Výborná aj keď v tomto smere mám u tejto značky iného favorita: Suzuki Swift Sport. Toto je predsa len väčšie auto, pre inú cieľovku s iným účelom. Ok, nie je to Lexus IS, ale svojich fanúšikov si nájde. Jediná škoda, že sem miesto CVT nedávali radšej klasický automat či aspoň silnejší motor. To by bolo potom dokonalé…

Fotogaléria Suzuki Kizashi

Technické údaje Suzuki Kizashi 2,4 AWD

Motor: 2,4 J24B R4
Objem: 2393 ccm
Vŕtanie a zdvih: 92 mm x 90 mm
Kompresný pomer: 9,3:1
Výkon: 180 k (134 kW) @ 6000 o/min
Krútiaci moment: 230 Nm @ 4000 o/min
Prevodovka: CVT
Maximálna rýchlosť: 205 km/h
0-100 km/h: 8,3 s
Kombinovaná spotreba: 9 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní