Pripoj sa k volant.tv

Novinky

Krásna Alfa Romeo Stelvio má DNA Ferrari

Alfa Romeo Stelvio

Hovorte si čo chcete, ale Alfa Romeo to s dizajnom vie. Nech je kvalita a image ich výrobkov akýkoľvek, po vizuálnej stránke triafa vždy. Dôkazom je nie len nový sedan Giulia, ale aj toto ich prvé SUV menom Stelvio. Keďže sa Ferrari už dlhodobe vyhráža, že žiadne auto tejto kategórie nikdy nevyrobí, tak vkladá svoje know how a technológiu do sesterskej Alfy. Tak, ako to svojho času robilo pre automobilku Lancia. V tomto prípade ide o motor 2,9 V6 twinturbo s výkonom 510 koní.

Alfa Romeo má novú stratégiu – stavia čisto na emóciach, preto najprv predstavuje TOP motorizáciu Quadrifoglio a až potom ten zvyšok. Teda presne opačne ako nemecká konkurencia.

Promo video je rovnako zaujímavé ako samotné auto, i keď, paradoxne, z neho veľa v ňom neuvidíte. Musí vám napríklad stačiť údaj zrýchlenia z 0-100 km/h: 3,9 sekundy… to je už riadny fukot navyše podtrhnutý tvrdením, že to bude najrýchlejšie SUV na okruhu Nürburgring. To mi síce nedáva žiadnu logiku, ale verím, že je istá cieľová skupina, ktorá na to bude počúvať.

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní