Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Ford GT40. Auto ktoré porazilo Ferrari. Má LeMans v krvi

Ford GT40 KVA

Pri natáčaní videa som ešte nezažil taký ošial, aký spôsobovalo toto auto v bežnej premávke. Ford GT40 je samo o sebe impozantné vozidlo, ale v týchto farbách je to ešte znásobené. Totálny magnet na oči. Ľudia zastavovali na križovatkách, vybiehali z autobusov a zástavok. Každý ho chcel vidieť, každý ho chcel odfotiť. Šialené. Presne ako samotné auto.

Pozrite si jeho príbeh, od úplne počiatku až do momentu, keď ho kúpil súčasný majiteľ Peter. Ford GT40 KVA v celej svojej kráse v novom volant.tv špeciále. Tu a teraz:

Čo je toto za auto?

Tento konkrétny kúsok, na prekvapenie mnohých, nie je originál. Ani byť nemôže. Tie sa totiž rátajú v jednotkách kusov a toto je jeho verná replika od firmy KVA. Avšak toto auto potrebovalo ešte veľmi, veľmi veľa práce, aby bolo v dnešnom stave. Kompletná prestavba z RHD na LHD, repas všetkého možného vrátane podvozku, bŕzd, elektriky, dorobenie klímy, požiarneho systému. No kvantum práce, ale výsledok stojí za to.

Pozrite si video a dozviete sa ešte viac, všetky podstatné detaily a informácie z prvej ruky. Priamo od majiteľa a človeka, ktorý toto auto skladal.

Fotogaléria Ford GT40 KVA

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní