Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Karolov Jaguar E-Type

Jaguar E-Type Series 2

Vítam vás pri historicky prvom špeciáli volant.tv. A dnes to bude rovno s legendou ako sa patrí – Jaguar E-Type. Auto, o ktorom som len sníval keď som natáčal Jaguar XJ-SC, no a pozrite sa dnes, je tu v plnej kráse na kanály volant.tv. Karol, majiteľ tohto krásavca, mi porozprával celú jeho históriu, ako aj to, prečo si vybral práve vzácny E-Type. Fascinujúce rozprávanie v najdlhšom videu, aké som kedy na volant.tv pripravil. Príjemné pozeranie!

Recenzia a skúsenosti Jaguar E-Type

Toto auto ma neuveriteľnú charizmu. A je úplne jedno, či sa bavíme o Series 1, 2 alebo 3, toto je skrátka umenie na kolesách. Kdekoľvek sme sa s týmto autom počas nakrúcania objavili, tam sa ľudia obzerali a nechápali. A musím povedať, že aj napriek mojmu skeptickému postoju k červenej farbe sa na E-Type neskutočne hodí. A možno ešte viac, než mnou milovaná British racing green.

Ak sa chystáte kúpiť E-Type tak vedzte, že len vonkajšia vizuálna kontrola nestačí a toto auto je toho dôkazom. Taktiež zabudnite na to, že niekde vo svete existujú lacné kusy. O čo lacnejšie kúpite, o to náročnejšie budete renovovať. Náhradné diely sa dajú zohnať, ale ako správne tušíte, za cenu jedničkovej Octavie to nebude. Predávajú sa aj kompletné kity, napríklad kabeláž a elektroinštalácia, ktoré sú presne robené na toto auto. Len pri čelnom skle si dávajte pozor, pretože každá generácia E-Type ho mala iné.

Ak pokukujete po kompletnom a zreštaurovanom aute, tak veľmi záleží ktorú sériu chcete. Series 1 sú najvzácnejšie, pretože mali niekoľko dizajnových fines, ktoré sa ďalej neprenášali. Napríklad zakrytované svetlomety, krajšie (ale nepohodlnejšie) sedadlá či krajšiu zadnú partiu. Praktickejšie sú ale kusy z „medzisérie“ Serie 1,5. Tie už majú niektoré vylepšenia 2. série (napr posed, nižšiu podladu), ale stále sa dizajnovo ponášajú na prvú sériu.

Všetky generácie Jaguar E-Type

  1. Séria (Series 1) – 1961–68
    Celkový počet vyrobených kusov: 38,419 (z toho 1,5 séria 6,726 ks)
  2. Séria (Series 2) – 1968–71
    Celkový počet vyrobených kusov: 18,809
  3. Séria (Series 3) – 1971–75
    Celkový počet vyrobených kusov: 15,287

Fotogaléria Jaguar E-Type

Technické údaje Jaguar E-Type Series 2

Motor: 4.2 L XK R6
Objem: 4 235 ccm
Vŕtanie a zdvih: 92,08 mm x 106 mm
Kompresný pomer: 9,5:1
Výkon: 269 k (198 kW) @ 5400 o/min
Krútiaci moment: 384 Nm @ 4000 o/min
Prevodovka: 4 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 220 km/h
0-100 km/h: 8,9 s
Kombinovaná spotreba: 14l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo u nás nájdete

Populárne

Zdieľaní