Pripoj sa k volant.tv

Novinky

Privítajme vylepšený Nissan GT-R. Ešte krajší, ešte silnejší!

2017_nissan_gtr

Nissan GT-R je dnes už pojmom, keďže jeho plagáty visia aj v nemenovaných kanceláriách v Mníchove, Štuttgarte či Affalterbachu. Auto, ktoré dokáže v ľubovolnej disciplíne poraziť 2 až 3 krát drahšie exotiky. Na trhu je aktuálna generácia GT-R už takmer 10 rokov a za ten čas prešla niekoľkými omladzovacími kúrami. Tá aktuálna, je ako sa zdá, posledná pre túto generáciu R35.

Čo sa teda zmenilo? Exteriér dosť zásadne, keďže sa nehralo na krásu ale na aerodynamiku, ktorá je skutočne vypiplaná do detailov. Taktiež výkon poskočil o 20 PS na zaujímavých 570 PS, čo je o 80 viac, ako pri debute  v roku 2007. Bokom neostal ani interiér, ten prešiel kompletnou prerábkou a úprimne, konečne vyzerá hodnotne. Teda svojím spôsobom…

https://www.youtube.com/watch?v=IslbFT-Rucc

Aj keď sa to nezdá, ale zmien je skutočne dosť a to v každej jednej oblasti. Či sa to premietne aj do vyššej ceny je zatiaľ neznáme, ale pravdepodobne nie.

Ak vás zaujíma aj zopár informácií z vývoja tohto superšportu, nájdte ich v ďalšom videu. Tam je mimochodom pridaný aj zostrih z oficiálneho predstavenia na autosalóne v New Yorku (New York International Auto Show 2016).

Populárne

Zdieľaní