Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Pravda o Fiat Multipla. Priamo od majiteľa tejto legendy

Fiat Multipla 1.6 16V

Ak by ste spravili rebríček najškaredších áut (a to si píšte že sa také robia), tak by Fiat Multipla isto skončil v prvej trojke zakaždým. Ona by možno aj tieto ankety pravidelne vyhrávala. Jej dizajn je iný, jedinečný, ale práve preto sa nemusí každému páčiť. Ale to najlepšie neodhalíte skôr, než sa posadíte dovnútra. Toto auto je totiž samé prekvapenie, a to myslím v pozitívnom zmysle slova. Chcete vedieť viac? Tak sa pozrite na video:

Fiat Multipla by som si nikdy nekúpil, lebo… je škaredá

A presne to je klasická reakcia väčšiny ludí, ktorých názory na toto auto počujem. Úprimne, nie je to žiadna krásavica, ale odvrhnúť ho len preto, že nepredstavuje ideál krásy? To by bola chyba, pretože na svete existuje len málo praktickejších áut než práve tento Fiat. Neveríte?

Napríklad také vychytávky ako úplne rovná podlaha, či 6 samostatných sedadiel, ktoré sa dajú úplne odstrániť. A ten výhľad z auta… Šoféruje sa fakt dobre. Tu fakt niekto rozmýšlal a radiacu páku umiestnil presne tak, kde má byť. Navyše je aj po tých rokoch a kilometroch príjemne mechanicky tuhá, má krátke dráhy, takže vás tu nič neobťažuje počas radenia.

Tu jednoznačne platí, že kto Multiplu nešoféroval a nevlastnil, tak nepochopí v čom je jej krása. A možno je to aj dobre, lebo jazdenky sú stále na prijatelných cenách ale dobudúcna z toho isto bude klasika. A taktiež je dosť možné, že časom sa začnú Multiply prerábať na elektro. Viete prečo? Lebo vďaka verzií CNG je pod podlahou dosť miesta na batérie, ktoré bolo pôvodne určené na flaše s plynom. Kto vie…

Technické údaje Fiat Multipla 1.6 16v

Motor: 1.6 100 16v R4
Objem: 1581 ccm
Vŕtanie a zdvih: 84.5 mm x 89.0 mm
Kompresný pomer: 10.5:1
Výkon: 102 k (76 kW) @ 5750 o/min
Krútiaci moment: 144 Nm @ 4000 o/min
Prevodovka: 5 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 180 km/h
0-100 km/h: 11 s
Kombinovaná spotreba: 9 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní