Pripoj sa k volant.tv

Motoršport

Na Rally Prešov nečakaný výsledok pre Pašiaka

rally presov 2023 pasiak

Po trojročnej prestávke sa do slovenského rallyového šampionátu vrátila opäť Rally Prešov, na ktorej nechýbali ani Tomáš Pašiak s Michaelou Ďuricovou a ich Renault Clio tretej generácie.

„Na Rally Prešov sme štartovali po prvý krát. Rýchlostné skúšky boli pre nás vcelku neznáme, poznali sme ich len z onboardov. Čo sa týka auta, nerobili sme žiadne veľké zmeny, akurát sme dolaďovali menšie detaily a auto skontrolovali,“ hovorí Tomáš.

Nakoľko to bol v Tomášovej motoristickej kariére nový pretek a teda aj nové rýchlostné skúšky, cieľom  bolo získať opäť čo najviac nových skúseností a predovšetkým ako vždy dôjsť v poriadku do cieľa.

„Od Rally Prešov som nečakal žiadne veľké zázraky, keďže to boli pre mňa nové trate a nový pretek. V prvom rade bolo našim cieľom dobre sa previesť, užiť si každý kilometer a dôjsť šťastne s celým autom do cieľa aj keď bez výsledku,” hovorí Tomáš.

„Čakali nás dve rýchlostné skúšky, ktoré sa štartovali po dva krát. Viac sa mi páčila tá druhá, teda Lučiná. Avšak obe rýchlostné skúšky boli pre mňa dosť rýchle. Našťastie ani na jednej z RS sme nemali žiadnu krízovú situáciu a ani žiadnu poruchu. Potrápilo nás však počasie, ktoré bolo premenlivé, a tak sme nevedeli aké pneumatiky máme obuť. Keď vyzeralo, že ide naozaj pršať, tak sme obuli mokré gumy, čo bola chyba nakoľko bolo počasie klamlivé. Výber gúm sa tak odzrkadlil aj na našich časoch,“ tvrdí Tomáš.

Aj napriek silnej konkurencii, či zlej voľby pneumatík Tomáš s Miškou dokázali vo svojej triede uzatvoriť trojicu najrýchlejších jazdcov.

„Takýto výsledok som určite nečakal. Konkurencia bola silná, sú to podstatne rýchlejší a skúsenejší jazdci ako ja. Niektorých však zradila technika, čo nás v našej triede posunulo na 3.miesto. Nie som spokojný sám so sebou, pretože som zo začiatku zvolil opatrné tempo a celkovo som sa do dobrého tempa nevedel dostať počas celého preteku. No hádam to nabudúce bude lepšie…” opisuje svoje pocity Tomáš.

„Celkovo sa mi Rally Prešov veľmi páčila, aj vďaka dobrej organizácii či pekným rýchlostným skúšam, ktoré neboli ďaleko od servisu. Chcem sa poďakovať všetkým sponzorom, všetkým mojim známym, tak ako aj Jarovi Boldišovi. Poďakovanie patrí samozrejme aj celej mojej rodine a všetkým fanúšikom, ktorí nás podporovali počas celého preteku a bez ktorých by to určite nešlo! Ak sa všetko podarí ako má, náš najbližší štart bude vo Vranove,“ hovorí s radosťou Tomáš.

autor: Martin Bergel 

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní