Pripoj sa k volant.tv

Video blog

A toto je čo? Auto? Motorka? Alebo nič z toho? Can-Am Ryker Rally!

Can-Am Ryker Rally

Projekt volant.tv je o zaujímavých vozidlách. V zásade všetko, čo je niečim pútavé a jedinečné sem patrí, bez ohľadu na rok výroby, výkon, cenu či počet kolies. Teda aj to, čo vám predstavím dnes – Can-Am Ryker Rally. Už na prvý pohľad je to niečo medzi autom a motorkou. Ale kde presne, tak to som si musel zistiť až na vlastnej koži. Navyše ako oponenta som si zavolal Mareka, skúseného motorkára, ktorý má sebou peknú porciu kilometrov na dvoch kolesách. S ním sa po jazde skúsime zhodnúť v tom, čo to vlastne Ryker je a komu je určený. Alebo sa aj nezhodneme…

Takže čo Can-Am Ryker vlastne je?

Odpoveď je neľahká. Alebo vlastne je, ale páčiť sa vám nebude – snežný skúter na kolesách. Doslova. Pretože tu nefungujú veci, ktoré ste sa naučili na motorke. Ryker úplne inak zatáča, brzdí, akceleruje. Ako sa Marek vyjadril, toto rozhodne nie je motorka. Ok, akceptujem, ale jedno sa mu uprieť nedá – ten motorkový feeling počas jazdy tu jednoducho je.

Čo má spoločné s autom? Napríklad brzdy – ovládate všetky 3 naraz. Nohou. A to je asi najväčšia slabina tohto stroja. Je to nezvyčajné a navyše tá nožná brzda je taká, no, divná. Hlavne obrovský nezvyk, aj keď som za posledné roky na motorke takmer nesedel. Jednoducho som neustále prstami šmátral do prázdna. Možno by sa to časom zmenilo ale za tých pár km bez šance, stále som musel myslieť na to, ako zabrzdiť keby niečo.

Pre koho je to určené? A kúpil by som si to?

Ak by ma najmä vo vyššom veku ťahali motorky, ale na bežnú jednostopú by som si už netrúfol, tak áno. Toto by bol stroj pre mňa. Dokonca si môžete objednať aj luxusnejšiu verziu Spyder, ktorá je fakt prémiovo pôsobiaci cruiser, taká Goldwing na troch kolesách. Ale ak ste stále „živý“ motorkár, tak tento stroj vás neosloví, nemá totiž ako. Navyše kombinuje nevýhody oboch svetov – stojíte v kolóne ako v aute, ale zmoknete ako na motorke. Ak vás to ale pre nejaký dôvod láka, dajte tomu šancu a choďte si to skúsiť. Niečo na tom skutočne je!

Pokračovať v čítaní
1 komentár

1 komentár

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní