Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Prečo zlyhal Citroën C6?

Citroën C6 2,7 V6 HDI

Automobilová história pozná veľa prípadov, keď auto, ktoré malo potenciál spraviť dieru do sveta, nakoniec skončilo zabudnuté na smetisku dejín. A to je, žiaľ, prípad aj dnes predstaveného auta Citroën C6. Ten mal všetky predpoklady stať sa vlajkovou loďou, ktorá podkúri nemeckej konkurencií. Opak je však pravdou. Nakoniec sa vyrobil len zlomok toho, čo bolo plánované. Plán nevyšiel. Bodka. A dnes sa dozviete prečo.

Takže prečo to C6 nedala?

Úplne na rovinu, jej ambície boli vyššie než jej reálne možnosti. A narážam tým konkrétne na znak na kapote. Toto bolo a je stále „no go“ pre mnoho potenciálnych kupcov. Skrátka zaplatiť za Citroen toľko, čo stála prémiová nemecká konkurencia, to ľudia nechceli. A žiaľ na ich škodu, pretože ak sa pozeráme na C6 z pohľadu komfortu a originálnosti, tu dokáže trojici BMW 5, Audi A6 či Mercedes E totálne zatopiť.

S nadsázkou sa dá povedať, že v dizajne C6 kráča v šľapajách DS21. C6 je unikátna a svojská. Skrátka na ceste nestretnete auto, ktoré by ste si s ňou pomýlili. Každý jeden detail je originál a celkovo to pôsobí prémiovo. Interiér tiež, avšak tu zrážajú body použité komponenty, ktorá sa nachádzajú aj v lacnejších modeloch. A to trocha zamrzí v takejto vlajkovej lodi.

A to je zároveň druhý problém: design je síce originálny (a pre mňa aj krásny), ale pre mnoho ľudí presne opačne. Totálne polarizujúci. A to je pozícia, do ktorej sa ako výrobca aút nechcete dostať. Aj preto automobilky často krát vyrábajú totálne bezpohlavné autá, ktoré nepotešia ale zároveň neurazia. Jednoducho držať sa v bezpečnej oblasti. Ďalšie dôvody nájdete vo videu, sám som zvedavý, či budete súhlasiť, alebo nájdete ešte ďalší dôvod.

Fotogaléria Citroën C6

Technické údaje Citroën C6 2,7 V6 HDI

Motor: 2.7 HDi V6 DT17
Objem: 2720 ccm
Vŕtanie a zdvih: 81 mm x 88 mm
Kompresný pomer: 17,3:1
Výkon: 204 k (150 kW) @ 4900 o/min
Krútiaci moment: 440 Nm @ 4400 o/min
Prevodovka: 6 stupňový automat
Maximálna rýchlosť: 220 km/h
0-100 km/h: 8 s
Kombinovaná spotreba: 7 l/100 km

Pokračovať v čítaní
1 komentár

1 komentár

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo u nás nájdete

Populárne

Zdieľaní