Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Martinove Porsche Panamera 4S. Je to ešte stále „pravé“ Porsche?

Porsche Panamera 4S

Neviem ani zrátať, koľko krát som počul náreky typu „Cayenne nie je Porsche!“ alebo „Panamera tiež nie je Porsche!“. Úprimne, musím sa smiať, pretože vyplakávať nad takouto somarinou je mimo. Najmä ak obe autá nosia toľko potrebné peniaze na ďalší vývoj milovanej 911. Celkom otvorene, Panamera sa mi páčila od samého začiatku, ale až do dnešného videa som nemal česť sa v nej previezť. Takže pripútajte sa, vyrážame do sveta na malú jazdu.

Recenzia a skúsenosti Porsche Panamera 970/G1

Ak túžite po Panamere pre akýkoľvek dôvod, tak vedzte, že je to dobre postavené auto. A zároveň, že si kupujete vstupenku do sveta exkluzivity. A na to pamätajte najmä v prípade, ak sa chystáte za jazdenú Panameru vysoliť všetky svoje peniaze. Bežný servis je „v pohode“, ale ako ste sa mohli v dnešnom videu presvedčiť, veľmi často neostáva len pri ňom.

Panamera prvej generácie s označením 970 alebo G1 prišla na trh v roku 2010 a vydržala tam až do 2016, facelift prišiel v roku 2013. Mohli ste si vybrať z týchto benzínových motorov: 3,6 V6 alebo 4,8 V8. Samozrejme V8 mohla byť atmosférická, tak ako v dnešnom prípade, alebo dopovaná dvojicou turbodúchadiel pre vezie Turbo a Turbo S. Taktiež boli v ponuke dízlové 3,0 V6 (pôvodom z AUDI) alebo hybridné verzie 3,0 V6 kompresor.

Verte, že ak by ste sa rozhodli po zlej kúpe obratom predať Porsche „s vadou“, bude to veľmi ťažké. Jedine pod cenu. Preto overujte už pred kúpou

Pred kúpou si dobre overte auto: fyzicky so špecialistom na značku Porsche, ale aj zvyšné veci ako kilometre, nehody, právne vady a podobne. Verte, že ak by ste sa rozhodli po zlej kúpe obratom predať Porsche „s vadou“, bude to veľmi ťažké. Jedine pod cenu. Preto overujte už pred kúpou a NEKUPUJTE prvú neodolateľnú ponuku. Tých je plný internet.

Auto je veľké, hoci sa to nezdá. Je extrémne široké a nízke, takže pocitovo spoza volantu pôsobí ešte väčšie než reálne je. Avšak počas jazdy si rýchlo zvyknete, pretože sa konštruktéry presne trafili do stredu – je to niečo medzi limuzínou a športovým autom. Niečo presne také, čo chcelo byť Maserati Quattroporte. A už len kvôli tomuto detailu Panameru rešpektujem. Áno, z tohto pohľadu je to „pravé“ Porsche, o tom niet pochýb.

Fotogaléria Porsche Panamera 4S

Technické údaje Porsche Panamera 4S

Motor: 4,8 V8
Objem: 4806 ccm
Vŕtanie a zdvih: 96 mm x 83 mm
Kompresný pomer: –
Výkon: 400 k (294 kW) @ 6500 o/min
Krútiaci moment: 500 Nm @ 3500 o/min
Prevodovka: 7 stupňový automat PDK
Maximálna rýchlosť: 282 km/h
0-100 km/h: 5 s
Kombinovaná spotreba: 13 l/100 km

Populárne

Zdieľaní