Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Janov Lexus GS 430

Lexus GS 430

Koľko ľudí, toľko chutí a to pri tomto Lexus GS 430 platí na 100%. Jano, jeho majiteľ si ho upravil presne podľa seba tak, ako si vysníval podľa smeru s názvom VIP style. Na začiatku bol len sen mať veľký sedan s poriadnou V8 pod prednou kapotou. A samozrejme následne ho zložiť na zem, pekne nízko, presne podľa zahraničného VIP receptu. To sa podarilo a výsledok môžete vidieť v dnešnom videu, kde vám jeho štvorkolesovú lásku predstavím.

Recenzia a skúsenosti Lexus GS druhej generácie (S160)

Toto auto prišlo na svet v roku 1997 ako druhá generácia Lexus GS, alebo v domácom japonsku ako Toyota Aristo. V rodnom liste má kódové označenie S160. Tretiu generáciu Lexus GS (S190) poznáte tiež, nakoľko som ju predstavil vo videu 10 dôvodov prečo milujem a nenávidím môj hybrid Lexus GS 450h. Posledné kusy tejto druhej generácie boli vyrobené v decembri 2004.

Aj keď už tomuto autu ťahá cez 20 rokov, stále je z neho cítiť kvalitu a precíznosť, s akou bolo postavené. Jednoducho auto, ktoré sa smelo mohlo postaviť súperom ako Mercedes triedy E alebo BMW radu 5. V našich končinách ste ho mohli mať buď s legendárnym radovým 6 valcom 2JZ-GE alebo V8 motorom 1UZ-FE (predfacelift) či 3UZ-FE (facelift). Nech siahnete po akejkoľvek motorizácii, nešliapnete vedľa. Ak sú tieto motory pre niečo známe, tak je to absolútna spoľahlivosť a kultúra chodu.

Motorové jednotky v tejto generácii Lexus GS sú absolútne spoľahlivé. Len veľmi ťažko im budete hľadať v tomto smere súpera.

Pri kúpe si samozrejme dávajte pozor na „vyžihané“ kusy. Avšak môže to trvať aj niekoľko mesiacov, kým nájdete ten svoj, pretože presne ako Jano povedal vo videu, tá ponuka jazdených áut je veľmi slabá. Jednoducho si nekupujete Octáviu TDI…

Kúpa náhradných dielov je bezproblémová, nakoľko na západ od nás sa jedná o veľmi obľúbené auto a motory sa montovali aj do iných modelov. Navyše sa na Slovensku začínajú vo väčšom množstve objavovať aj pravostranné kusy dovezené z Anglicka na náhradné diely. Čiže zohnať takmer čokoľvek nie je problém.

Fotogaléria Lexus GS 430

Technické údaje Lexus GS 430 (S160)

Motor: 3UZ-FE V8
Objem: 4292 ccm
Vŕtanie a zdvih: 91 mm x 82,5 mm
Kompresný pomer: –
Výkon: 300 k (221 kW) @ 5600 o/min
Krútiaci moment: 441 Nm @ 3400 o/min
Prevodovka: 4 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 250 km/h
0-100 km/h: 6,5 s
Kombinovaná spotreba: 9 l/100 km

Populárne

Zdieľaní