Pripoj sa k volant.tv

Príbehy áut

Andrejov Saab 96

Saab 96

Je veľká škoda, že automobilová značka Saab ako ju poznáme je už minulosťou. Možno sa ešte vráti, ale tie staré časy sú už preč. To ale neznamená, že by sme mali zabudnúť na jej autá a legendárne modely. Ako napríklad Andrejov Saab 96. Nemusí byť podľa gusta každému, predsa len ten dizajn má už svoju éru dávno za sebou, ale ako auto je to veľmi zaujímavé v mnohých ohľadoch. Nech sa páči:

Recenzia a skúsenosti Saab 96

Je to neuveriteľné, ale Saab 96 sa vyrábal počas dlhého obdobia v rokoch 1960 až 1980. Teda 20 rokov len s drobnými zmenami! Som si celkom istý, že toto auto muselo už v roku 1980 pôsobiť svojim vzhľadom celkom zastarale. V tej dobe totiž prichádzala móda hranatých áut á la Volvo 244 a keď sa pozriete na toto… čisté 60. roky, čisté retro.

Potom vás však toto auto prekvapí – má predný náhon a dnes už raritný V4 motor pôvodom od Fordu. Ten má navyše charakteristický zvuk. Prvá verzia motora, ktorá sa sem montovala, bol však 3 valcový dvojtakt. Druhé prekvapenie prichádza počas jazdy. Tá je totiž až prekvapujúco pohodlná, teda ak nerátame vyšší hluk v kabíne. To ale nie je nič výnimočné pri autách z tohto obdobia.

Andrejov kúsok je v ich rodine už celé desaťročia. Teda presnejšie povedané od novoty a Andrej je už tretia generácia, ktorá s týmto autom jazdí. A on sa samozrejme aj stará, pretože stále fandí tejto značke a jeho raritný Saab 9-5 druhej generácie sme už mohli vidieť v inom videu.
Všetky detaily a kopec ďalších zaujímavostí sa dozviete v priloženom videu.

Fotogaléria Saab 96

Technické údaje Saab 96

Motor: 1,5 V4 Taunus
Objem: 1498 ccm
Vŕtanie a zdvih: 90 mm x 58,86 mm
Kompresný pomer: –
Výkon: 65 k (48 kW) @ 5000 o/min
Krútiaci moment: 117 Nm @ 2500 o/min
Prevodovka: 4 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 140 km/h
0-100 km/h: 16 s
Kombinovaná spotreba: 9 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo u nás nájdete

Populárne

Zdieľaní