Pripoj sa k volant.tv

Novinky

VIDEO: Nový „retardér“ je životu nebezpečný! Pri prejazde končia autá vo vzduchu

Spomaľovač, aký nenájdete ani v Bratislave. Ak si ho nevšimnete, hrozí, že skončíte aj s celým autom vo vzduchu. 

V poslednom čase sa na Slovensku rozprúdila diskusia o nových opatreniach zameraných na upokojenie dopravy vo väčších mestách. Mnohí obyvatelia vyjadrujú nespokojnosť, považujúc tieto kroky za príliš obmedzujúce a nepraktické. Avšak, keď sa pozrieme za hranice našej malebnej krajiny, zistíme, že situácia môže byť oveľa zložitejšia. V Spojených štátoch sa napríklad jeden nový spomaľovač stal internetovou senzáciou, zabávajúc stovky tisíc ľudí svojou nezvyčajnou konštrukciou. 

Hoci môžeme tieto zábery považovať za zábavné, vyvolávajú tiež vážne otázky o konštrukcii cestných prekážok. Zle navrhnuté spomaľovače môžu spôsobiť vážne poškodenie vozidiel a v niektorých prípadoch aj nehody. 

VIDEO

DVA ZA SEBOU

Myšlienka umiestniť dve rýchlostné prekážky za sebou nie je nová. Príliš strmé, príliš vysoké alebo príliš blízko seba umiestnené spomaľovače dokážu spôsobiť viac problémov než úžitku. Nemáme na mysli len autá, ale tiež cyklistov, ktorí môžu na nerovnom povrchu stratiť kontrolu.

Vo videu jasne vidieť, ako sa mnohí vodiči k prvej rýchlostnej prekážke rútia príliš rýchlo a pravdepodobne si myslia, že ju prekonajú bez spomalenia. Potom sa stretnú s druhým rýchlostným spomaľovačom, ktorý ich vynesie do vzduchu. Poradiť si s ním nedokážu ani veľké vozidlá, vrátane policajného Fordu Explorer.

Vtipné, no častokrát aj nebezpečné situácie, zachytáva už nejaký čas obľúbený YouTube kanál. Na internete tak pribúda množstvo kompilácií áut, ktoré si s novým spomaľovačom jednoducho neporadili. 

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní