Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Klasický Jaguar XJ X308 ako automobilová investícia?

Jaguar XJ X308

Každý kto má tú reálnu možnosť už určite rozmýšlal nad autom pre číru radosť alebo ako investíciu do áut pre budúcnosť. A tak som sa pozrel na auto, ktoré som síce vnímal už dlhšie,ale nikdy som sa s ním nezoznámil takto osobne – Jaguar XJ druhej generácie s označením X308. Je to teda niečo, čo sa oplatí kúpiť ako automobilovú investíciu, alebo naopak, bežať od toho preč? Toto video vám dá snáď odpoveď…
Inzerát na Jaguar XJ nájdete tu.

Recenzia a skúsenosti Jaguar XJ X308 3,2 V8

Čokoľvek na čo sa na tomto aute pozriete vám vraví „Luxus“. Najmä tá mohutnosť, materiály, izolácia. XJ bolo ako nové auto veľmi drahé, avšak, na smolu prvého majiteľa, jeho cena raketovo padla dole. A dnes je teda šanca vlastniť toto krásne auto.

Ceny náhradných dielov a ich dostupnosť na túto „malú“ V8 nie sú nijako katastrofické. A keď príde k najhoršiemu, tak naštastie aj tu na Slovensku existujú ľudia, čo sa v tomto vyznajú a dokážu pomôcť. Generácia XJ X308 bola asi to najspoľahlivejšie z celej rodiny XJ, takže časť problémov by mala byť už vyriešená, najmä u posledných vyrobených kusov.

Celkovo vzaté, XJ 308 je na pomery limuzín od značky Jaguar spoľahlivé auto

Probémy sa týkajú napríklad prvých motorov, ktoré mali stenami valcov pokryté Nikasilom. Ďalší problém boli napríklad nie veľmi trvácne rozvody. To je aj hneď prvá vec, ktorá sa odporúča spraviť hneď po kúpe. A keď už meníte rozvody, nezabudnite aj na vodnú pumpu. Stojí pár EUR ale keď prestane fungovať ako má… chápete.

Jazda v tejto limuzíne je presne taká, ako by ste čakali- komfortná a tichá s V8 soundtrackom. Auto vás nikam neženie, jeho podvozok to popravde ani neumožnuje. A celkom úprimne, 3,2 V8 na to ani nemá kone, nakoľko bojuje najmä s hmotnosťou auta.

Fotogaléria Jaguar XJ X308

Technické údaje Jaguar XJ X308 3,2 V8

Motor: Jaguar AJ-V8
Objem: 3200 ccm
Vŕtanie a zdvih: 70 mm x 70 mm
Kompresný pomer: –
Výkon: 240 k (179 kW) @ 6000 o/min
Krútiaci moment: 316 Nm @ 4000 o/min
Prevodovka: 5 stupňový automat
Maximálna rýchlosť: 230 km/h
0-100 km/h: 8 s
Kombinovaná spotreba: 11 l/100 km

Pokračovať v čítaní
1 komentár

1 komentár

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Čo u nás nájdete

Populárne

Zdieľaní