Pripoj sa k volant.tv

Video blog

Kúpa auta naslepo: projektové auto (2. časť)

Publikované

on

Volkswagen New Beetle

Prvý diel vám dal jasnú odpoveď, aké auto to vlastne kupujeme ako projekt: Volkswagen New Beetle 1,8 T. Avšak na konci ste mohli vidieť, že nie všetko ide podľa plánov, nakoľko je tu jedno veľké ale… A to, čo s stalo sa dozviete v tejto druhej časti série Kúpa auta naslepo.
Nižšie pod videom máte zhrnuté niektoré dôležité veci z videa.

Dovoz áut z Nemecka

Ako vo videu zaznelo, treba si dávať pozor na prevozné značky, ktoré na svoje auto dáte. Donedávna bolo a ešte je celkom bežné, že sa v Nemecku vybavili žlté EČV (alebo ŠPZ) s 5 dňovou platnosťou a hybaj smerom do SR. Toto však nie je správny postup a hrozia vám sankcie (zadržané papiere od auta, jeho nutný odťah atď).

Existujú dva typy EČV ktoré môžete v Nemecku na kúpené auto dostať na miestach označených ako Kfz-Zulassungsstellen. Pri oboch je poistenie povinné:

  • Žlté (Kurzzeitkennzeichen) – NIE sú určené na export ale len na pohyb v rámci Nemecka. Ich platnosť je 5 dní vrátane poistenia.
  • Červené (Ausfuhrkennzeichen) – toto sú EXPORTNÉ značky, ktoré platia po celej EÚ. Ich platnosť je 15-365 dní podľa toho, akú dlhú poistku si zaplatíte.
    Auto, na ktoré ich požadujete, musí mať platnú ŠPZ (TÜV) počas celej doby platnosti týcht značiek a poistenia, taktiež musíte priložiť oba technické preukazy (Kfz-Schein a Kfz-Brief). Vydávajú sa v bežné úradne dni, avšak väčšinou len do 11:30.

Recenzia a skúsenosti Volkswagen New Beetle

Nebudem klamať a rovno poviem, že som sa na jazdu s týmto autom veľmi tešil. V sériovom stave to síce nie je to najkrajšie auto na svete, ale jeho nízka váha, jej rozloženie a potentný motor 1,8 turbo z neho robia zaujímavé zvezenie. A na diaľnici to bolo teda cítiť. Hlavne ľudia nečakajú, že toto auto môže mať až takú dynamiku.

Interiér je ale ťažký prúser. Ani nie tak jeho rozloženie, ako materiálovo. Lacné a vrcholne nekvalitné plasty sú všade. Skrátka to najhoršie, čo Volkswagen v tomto čase produkoval. Až je s podivom, že takáto automobilka si dovolila doslova takýto úlet. Navyše, budete si musieť zvyknúť na to, že v tomto aute sedíte doslova v strede, teda pred sebou máte obrovskú prístrojovú dosku vo veľkosti pinpongového stola.

Fotogaléria Volkswagen New Beetle

Technické údaje Volkswagen New Beetle 1,8 20V Turbo

Motor: 1,8T 20V AGU/APH /AVC /AWC /AWU /AWV /BKF
Objem: 1781 ccm
Vŕtanie a zdvih: -mm x – mm
Kompresný pomer: –
Výkon: 150 k (110 kW) @ 5800 o/min
Krútiaci moment: 220 Nm @ 2000 o/min
Prevodovka: 5 stupňový manuál
Maximálna rýchlosť: 230 km/h
0-100 km/h: 78 s
Kombinovaná spotreba: 7 l/100 km

Pokračovať v čítaní
Pridajte komentár k článku

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Populárne

Zdieľaní